Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a teendő egy 6 éve...

Mi lehet a teendő egy 6 éve nevelt (palotapincsi-schnauzer) teljes személyiségváltozáson átesett kutyával?

Figyelt kérdés
Engem sosem harapott, idegennel mindig ellenséges volt, minden másnap sétáltatom. 100 nm-es füves kennelje van, de szökne, (át)harapja a kerítéslécet, ás a tégla alatt, kibújik itt-ott. Az utóbbi 2 hó-ban engem 2x (veszélyes sebeket okozva) páromat 1x harapta. A mindennapjaink arra mennek rá, hogy a szökését akadályozzuk, már félünk tőle, mert ha nem engedjük szökni, harap. Fenyítve nem volt, csak fegyelmezve, ha rossz volt. Ivartalanított, veszettség ellen oltva, de a kutyaiskolát nem engedhetjük meg magunknak. Még csak örökbe sem tudom adni egyszerűen mert így senkinek nem kell, chip-elve van. A menhely nem áll rendelkezésünkre.

2018. ápr. 29. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ne minden másnap sétáltasd. Gondolj bele, minden másnap bezárlak téged egy hatalmas házba, ahol se könyv, se net, se tévé, se társaságod, se telefonod, semmi. Pár év után te is őrjöngenél, hogy ezt ne csináljam veled, nem győznéd azt lesni, hogyan szökhetnél meg tőlem. Ja, eközben elvárnám, hogy legyél nekem hálás, amiért minden másnap 1-2 órára engedlek szórakozni..
2018. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért írod, hogy nevelt, ha teljesen neveletlen? Miben volt fegyelmezve és akkor miért nem fegyelmezett? Az agressziót hogy kezeled le? Miért viszed csak kétnaponta sétálni?
2018. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aranyos121 ***** válasza:
25%
mitől agresszív? am ne csak büntesd hanem jutalmazd is, hogy fegyelmeztétek?
2018. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Snaci vér dominál úgy tűnik, köcsög fajta.Sajnos nem nevelitek,mert egy jól nevelt kutya nem harap, egy jól lefárasztott kutya nem szökik.


Vmit nagyon nem csináltok jól!


Nem tudom milyen az a séta.

De szerintem próbáljátok ki,hogy minden nap el van víve jó 2 órára ahol futkorászhat, labdáztok, kutypajtásokkal játszhat. De leginkább szellemileg és fizikailag le kéne fárasztani.


"már félünk tőle"

NA EZ A LEGNAGYOBB BAJ TALÁN

Így a kutya azt csinál amit akar. Tehát nem nevelitek jól.


Kutyasulira pedig tegyetek félre,mert az az elképzelésetek,hogy jól van nevelve,de nincs.

2018. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl keveset foglalkoztok vele.

Ehhez pedig nem kell pénz, csak egy kis időráfordítás.

Mozgatni kell sokat, hogy elfáradjon, és tanítani, nevelni őt. Ez utóbbihoz sem kell anyagi fedezet mindenképp, interneten is rengeteg hasznos cikket találsz, és videót.

2018. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!