Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan törvény...

Tényleg van olyan törvény Magyarországon, hogy pit bullt, amstaffot csak szájkosárral lehet sétáltatni az utcán?

Figyelt kérdés
2018. máj. 4. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nincs.
2018. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs. (pitem van)
2018. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nincsen. Korábban jogszabály határozta meg, hogy mely fajták minősülnek veszélyes ebnek, és azokat kellett pórázon szájkosárral sétáltatni. De mára már megváltozott a szabályozás és csak azok a kutyák minősülnek veszélyesnek (vagyis pórázzal és szájkosárral kell őket sétáltatni), amelyeket az állatvédelmi hatóság EGYEDILEG annak minősített.
2018. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is pitem van, és nem tudtam ilyen törvnyéről.

Az utcán megszóltak, hogy kötelező ezekre a szájkosár, törvény írja elő, és fel fog jelenteni.

2018. máj. 4. 09:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es: póráz MINDEN kutyára közterületen kötelező!!!


Szájkosár akkor kötelező, ha veszélyessé van nyilvánítva az eb, vagy ha tudod, hogy veszélyes másokra (állatra vagy emberre).

De ez nem fajtafüggő.

2018. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval nem írtam, hogy nem kell póráz, semmi szükség a kioktatásra. Arra utaltam, hogy a veszélyes kutyát szigorúan pórázzal és szájkosáron kell vinni. Még a kijelölt kutyafuttató helyeken is, ahol képzeld el, a nem veszélyes kutyákat el lehet engedni, hogy futhassanak.
2018. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!