Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon tiltja a...

Magyarországon tiltja a törvény a kutya- és a macskaevést?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az én tulajdonomban lévő háziállatot - természetesen nem kínozva azt - levághatom-e.

2012. júl. 26. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
A kutyát és macskát nem, és otthon lovat sem. A lovat viszont, hacsak nincs erről rendelkezés a lóútlevélben, vágóhídra lehet küldeni. (Bár én nem értem, miért lehet kanozni egy disznót, és miért nem lehet megölni egy kutyát, vagy macskát, de minden bizonnyal a társadalmi nyomás az oka.)
2012. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat...

Kanozni=kínozni... :P

2012. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
14%
Igen levághatod. Nem tiltja törvény.
2012. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
24%
Képtelenség. első te ezt honnan tudod?
2012. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Valamikor hallottam ilyesféle törvényről,de,hogy pontosan van e és hol található sajnos nem tudom.

DE!Számomra édes mindegy,hogy tilos vagy nem,mert a fejemben nem fordulna meg a szeretett állatomat megölni és megenni...Elég beteg vagy ha neked ilyen kérdések vetődnek fel...

2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvényből:

11. § Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható

oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém

termelése a hagyományosan e célból tartott állat esetében, az állományszabályozás, a

gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek kontrollja, valamint az azok ellen

való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása és a

tudományos kutatás. Kutya és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése

nem minősül elfogadható oknak, körülménynek.

2012. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
kérdező te egy semmire kellő éhes vagy! egyél inkább ürüléket vagy magad ne kutyát macskát ..
2012. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Remélem, csak kamu kérdés. De akárhogy is, kérdező, undorodom a magadfajtáktól!
2012. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként szerintem mindenki olyan húst eszik, amilyet szeretne. A kutya és a macska magasabb rendű állat (emlős), valószínűleg nem finom a húsuk, és sokan kötődnek a szeretett háziállatukhoz, ami érthető is. De az ilyen tiltások hasonlítanak a vallási eredetű tilalmakhoz is, mint az indiai szarvasmarhaevés tiltása.

Egyébként gondolom importhúst lehet fogyasztani.

2012. júl. 29. 18:03
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Egyél import húst,de lehetőleg fertőzöttet!

Az emberhús is biztos finom,hisz a kannibálk zabálják...importálj azt is.

2012. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!