Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle keverék kiskutya...

Beagle keverék kiskutya mennyi ideig harapós?

Figyelt kérdés

3 hónapos keverék beagle kiskutya, annyira izgalomba jön még a gazdáitól, hogy a járdára pisil közben, állandóan a hátára fordul, és simogatásnál mindig kapdos a kéz után, de már rendesen meg is kapja az ember kezét, hogy vérzik.

Gyakorlatilag nem lehet a hátát simogatni, mert rögtön hátára fekszik és kapdos a szájával.


A gyerekek már nem merik emiatt simogatni, és megmondom őszintén ez már nekem is kezd sok lenni, mert teli vagyok sérülésekkel.


Mit kellene csinálnom, hogy kellene leszoktatnom róla?


A mésik dolog a felugrálás, rövid nadrágban véresre karcol. Jó lenne leszoktatni erről is.


Tudom, hogy még kiskutya, és változik, és nincs "rossz" kutya csak nem megfelelő gazda.


Pl nem tudom szabad-e morgatni, kilyukasztott labdat szokta konkrétan odahozni hozzám, hogy húzzam a szájából, és ilyenkor rendesen morog is.

Vagy megugatja a gyerekeimet, azok meg menekülnek persze előle.

Elkapott és felfalt egy feketerigót is a minap.


Vagy az is lehet, hogy ez ilyen keverék lett, ilyen idegzetű?



2018. máj. 4. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Beagle-tacskó keverék? Jól beválasztottatok :)

Van itt gond, nem is kevés. Kutyaovit, majd sulit ajánlok nektek, de minél gyorsabban.

Valamint a kutyus lefárasztava sincs, jól gondolom?

2018. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem azért ilyen, mert keverék, hanem azért, mert beagle keverék. Egy beagle ilyen. Miért nem néztél utána? A nevelése nehéz, rengeteget kell fárasztani és piszok sokat kell vele dolgozni. Magától ezekről nemhogy leszokni nem fog, de sokkal rosszabb is lesz még!

Mennyit mozgatod, sétáltatod? Mivel és mennyit fárasztod agyilag? Munkakutya, így munkára van szüksége!


Keress fel vele egy jó kutyaiskolát már most! Ezt ezek szerint egyedül nem fogod tudni megoldani! De miért ilyen kutya kellett, ha nincs tapasztalatod, tudásod a tartásában nevelésében?

2018. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1-es: de tacsko beagle keverék, és azért választottuk, mert nekem volt régebben erdei kopóm, meg német juhász keverékem is, és kisebb testű kutyát akartunk.

Amikor le van fárasztva, akkor persze kezes bárány, nade az kemény 2 órás meló, és csak én tudom csinálni, mert a gyerekek félnek tőle, le sem mernek menni hozzá.


Meg vannak ilyen álmosabb időszakai, akkor pl jól simogatható, de mondom, néha úgy meg van kergülve, hogy semmit nem tudok kezdeni vele. Tök mind1, hogy jólakott-e, vagy visszahozta a labdát fél órán keresztül, egyerűen pörög megállithatatlanul.

Az a kedvenc játéka, hogy odahozza a szétharapott labdát nekem, és odatolja a a kezembe, miközben nem engedi el, és elkezdi húzni. Közben morog rendesen. Én nem félek tőle, és igazából nem is harapott még meg, csak beakadt a foga véletlenül.

2018. máj. 4. 09:44
 4/17 A kérdező kommentje:

#2-es : "Nem azért ilyen, mert keverék, hanem azért, mert beagle keverék. Egy beagle ilyen." Miért nem néztél utána?"

Két munkatársamnak is van, igaz lány kutyák, és ők nem ilyenek. Pont ők beszéltek rá. Azt gondoltam ez is ilyen lesz.


"Mennyit mozgatod, sétáltatod? Mivel és mennyit fárasztod agyilag? Munkakutya, így munkára van szüksége!"

Hatalmas kertben van, alig tudja atfutni, igy nem sétáltatom. Labda, bot, visszahozás van, pléddel játszás, satöbbi, napi min 1 óra, de inkább több, viszont nyilván miután hazaestem fáradtan a melóból.


Mindketten javasoltatok a kutya sulit, utánnanézek, bár nem tudom, hogy miben tudnának segiteni..

2018. máj. 4. 09:50
 5/17 A kérdező kommentje:

Úgy kérdezem akkor, lehet így világosabb lesz: gondolom a maga alá pisilést simogatáskor, a farka kergetését harapdálását, azt kinövi, igaz? Ha ez elmarad, akkor már sokkal nyugodtabb lesz és akkor nem kapkod simogatás közben a kézhez. Ez nekem elég lenne, a felugrás nem érdekes.


Ha van beagle vagy beagle keverék tulajdonos konkrétan, azok válaszát várnám elsődlegesen, köszönöm.

2018. máj. 4. 09:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem tudom, hogy miben tudnának segiteni.."

Konkrétan MINDENBEN.

Itt leszek harmadikként kutyasuli ajánlónak. Nektek ez nagyon indokolt, mert úgy a fejedre fog nőni az a kutya, mint a huzat.

A hatalmas kert amit alig tud átfutni ki kell, hogy ábrándítsalak, édeskevés. Ingerszegény lesz nagyon hamar, sétáltatni azért kell (többek közt), hogy találkozzon új ingerekkel, élményekkel. Te is belebolondulnál egy idő után ha egy hatalmas szobába lennél bezárva és csak napi 1 órára menne be hozzád valaki beszélgetni.

2018. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Minden kiskutya ilyen! Nekünk többféle kutyánk is volt és mindegyik harap pici korában, ezen miért kell ennyire csodálkozni?
2018. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pitem van de még kiskorában sem harapdált meg!
2018. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyira örül szegénykém, amikor meglát titeket az egésznapos egyedüllét után, hogy irtóra izgatott lesz. Ezért pisil, ezért pörög be ilyen nagyon.

Vidd el reggel egy félórás sétára, este egy órásra. A gyerekekért is mehetsz a kutyával az oviba, suliba.

Lásson egy kis világot, ne a kertben kelljen leélnie az életét. Ismerkedjen más emberekkel, kutyákkal, szagokkal, hangokkal.

Mindezek mellett már alkalmazhatod azt, hogy ha túlpörög, harap, akkor nincs simi addig, amíg picit meg nem nyugszik. Persze azért ne felejtsd el néha jól megdögönyözni.

Nagyon nagyon keveset foglalkoztok vele, az itt a legfőbb gond. A másik, hogy a nevelést is jó volna elkezdeni. Úgy lászik egy kis ördögfiókát kaptatok :)

Továbbra is erősen ajánlom a kutyasulit. Megmutatják milyen helyzetekben hogyan reagálj, megtanítanak tanítani, kommunikálni az ebbel. Nem mellesleg jó buli is.

#1 voltam

2018. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

A kapdosásról le fog szokni. Ő szájjal érint, amit a nagykutyák is csinálnak, csak megtanulják a mértékét, a picik még ezt nem tudják.


Ettől függetlenül, hogy le fog magától szokni a harapdálásról, ne legyen neked elég csak ennyi. Ne legyen elég az, hogy egy energiabomba szivjon kidobva a kertbe, mert ah nem harap az már jó, az ugrálást leszarod. Ez így nem helyes! A kutya nem kerti dísz, nem játékszer a gyerekeid számára, akinek jol simogathatobak kell lennie. Nagyon gáz!!!

2018. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!