Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám nem...

Mit csináljak ha a kutyám nem akar enni?

Figyelt kérdés
4 hónapos amerikai akita , az egyik legjobb minőségü tápot vettem neki . Valószínüleg csak finnyás mert a házi kosztot az megeszi és orvos is látta nincs semmi baja. Szeretném ha szépen nőne és erősödne a csontja. Már probáltam a házi kosztal keverni a tápot egy ket alkalommal meg is ette mindet de mostmár csak kieszi a fött kaját és a tápot meg ott hagyja. Van valakinek Nem kényesztettük el nállunk csak tápot kapott , csak miután nem akart enni kevertem bele neki egy kis főtt kaját. A tenyésztőnél kapott néha ,lehet hogy ott rontották el. Valami tipp hogy mit tehetnék hogy a tápot egye és egészséges szép nagy macivá nőjön fel?

2018. máj. 6. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Egészses maci csak a táptol lehet szerinted?
2018. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, de míg kölyök szeretném tápon nevelni hogy erős csontozata legyen. Majd ha felnő nyilván nem csak tápot fogok adni neki. Így csináltam az előző kutyámmal is (kaukázusi) és vele nem volt ilyen probléma.
2018. máj. 6. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
ha már itt elakadsz a neveléssel akkor minek is vettél akitát? Azt meg nehezen hiszem el hogy egy akita tenyésztő maradékkal etette a kölyköket. A megoldás, oda adod a tápot, adsz neki 10 percet, ha az idő alatt nem eszi meg akkor elveszed és a kövi etetésnél megkapja, ott is kap 10 percet, ha nem eszi akkor elveszed és kövinél megkapja. Lehet hogy pár napig nem fog enni, de ha kitartóak vagytok akkor megtörik. Ajánlom kutyaiskolába vinni... nem hiányzik hogy az ilyen gazdák kutyái miatt európában is betiltsák a fajtát (mert ha már itt gond van és legyőz egy kölyök akkor később rosszabb és veszélyesebb lesz)
2018. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy maradékkal etette, de elmondta hogy adott neki házi kosztot és fel is sorolta hogy miket szeret (és ez egy nagy hiba volt a részéről). És pontosan így csinálom ahogyan te leírtad , de nem bírom nezni hogy nem eszik semmit. Nem akadtam el a nevelésével, ez az egy problémám volt nem kell rögtön faj betiltással meg ilyenekkel jönni. És nem egy kezdő kutyás vagyok , nem küllemre válsztottam az akitát. De rendben hagyom akkor hogy tovabbra is éhezzen ha csak ez a megoldás van , ha már nagyon éhes lesz ugyis megeszi ha más választása nincs.
2018. máj. 6. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
milyen tápot vettél? Az enyém eszi a tápot viszont változó hogy melyiket jobban és melyiket kevésbé. A Happy dogot szerette, a select goldot kiskorában kapta és az is ízlett neki. Most Premiere best meat-et kap, marhásat mert csirke allergiája van, meg a csirkét amúgy sem szereti. Ezt a tápot szívesen eszi. Amit még megfigyeltem hogy nem szereti a nagy szemű tápot, erre is érdemes figyelni, és minél nagyobb a hústartalom annál jobb. Az enyém a halért, nyúlért és szárnyasért nem rajong, de a marhás és bárányos tápokat nagyon szereti. Ha a koplalás lassan eléri az 1 hetet akkor meg kell próbálni valami mást.
2018. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Royal Caninnal és Happy Doggal probálkozom ,de lehet megpróbálok akkor egy kisszemű tápot ha azt ajánlod . A marhát eszi a csirke nem a kedvence szóval maradok a marhánál. Köszi a választ.
2018. máj. 6. 12:31
 7/11 A kérdező kommentje:
És kutya iskolába is viszem rendszeresen ,olyan emberhez aki ért az akitákhoz. Tudom hogy kemény fajta és rengeteg törődést igényel amit tőllem meg is kap.
2018. máj. 6. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy 4 hónapos kutyának kell annyira éhesnek lennie az étkezéseknél, hogy nincs ideje eldönteni, szereti, vagy sem, amit eléje tesznek.

Egy fajta tápnál állj meg most.Először az ajánlott adag felét tedd ki neki minden étkezésnél, napi 3x. Ha azt sem eszi meg, még kevesebbet adjál.

Amelyik kutya megeszi a házi kosztot és finnyáskodik a tápra, az túl van etetve.

Amíg nem eszik rendesen, nincs jutifalat,semmi plusz. A házi kosztos pluszt felejtsd el egy időre.

2018. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megpróbálom akkor így.
2018. máj. 6. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatként sem fogadja el? Lehet olyat csinálni, hogy a tapját kiméred, kis adagokban zsebre/tartóba rakod. Trenirozod a kutyát és közben ezt kapja jutalomfalatnak.
2018. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!