Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes a kutyám, és az...

Álvemhes a kutyám, és az állatorvos azt javasolta zárjam be. Van itt olyan aki ezt megcsinálta a kutyájával?

Figyelt kérdés
Jártunk állatorvosnál vele, és azt mondta nem ír fel gyógyszert a mellékhatások miatt, csak ha ez a módszer nem működik. Azt mondták ilyenkor amellett hogy nem simogatjuk, kevesebb ételt kap..stb zárjuk be egy hideg sötét helyre... mondjuk a fürdőszobába. Gondoltam hogy jó akkor éjszakára bezárom, de nagyon rosszul viseli, ez így nem hiszem hogy működni fog. Másrészt ha utánanézek hogy hogyan lehet kezelni az álvemhességet, erről a módszerről nem találok semmit sehol. Van olyan akinek szintén ezt javasolták, és működött?

2018. máj. 7. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ekkora baromságot, az orvost kéne bezárni egy sötét és hideg pincébe. Miért nem műtetted meg a kutyát, szüksége van a méhére, tenyésztő vagy ?
2018. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Valóban segít a kevesebb étel, folyadék,szinte semmi simi.

Bezárni nem kell. Jó idő van. Ha teheted, vidd úszni.

Gyógyszert semmiképp, mert durván beavatkozik a hormon háztartásába.

2018. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb étel, kevesebb simi/játék, kevesebb víz. Erről tudok, de elkülönítésről nem hallottam még, és nekünk sem javasolták. Talán, hogy ne építsen "fészket" a megszokott helyén, ne hordja be a játékait?


Mindenesetre ha normálisan alszik a helyén - nincs játék, fészeképítés - akkor felesleges kínozni, kizárni a kutyát. Csak kínlódás mindkét részről.

2018. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én sem értettem, de két orvos és bent volt és mindketten mondták hogy hát ezt így kell csinálni :D

Minden más tanácsot be fogok tartani, de ezt nem értem.

Ha elmúlik az álvemhesség ivartalanítani fogjuk, eddig a tenyésztője nem engedte ivartalanítani, hiába nem lesznek kölykei. De most már öreg is, 11 éves, úgyhogy így most már az is probléma az altatás miatt, de elvileg laborral ki lehet deríteni mennyire bírna jól az altatást.

2018. máj. 7. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok a tenyésztőnek. Arra figyeljetek, hogy az álvemhesség elmúljon és csak utána legyen műtét, a dokit mindenképp emlékeztessétek, hogy álvemhes volt.
2018. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rideg tartásnak hívják. Ez a leghatékonyabb az állvemhesség ellen természetesen ha már kialakult.

A szokásos kaja adagjának fele vagy egynegyede, nem szabad simogatni, minden játékát, főleg ha van plüss el kell venni tőle. Nagyon szívtelennek hat de beválik. A kenel vagy szoba kenel nyugalmat szokták még javasolni, szerintem a doki ezért javasolta, hogy zárjátok el.

2018. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!