Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évig él egy golden...

Hány évig él egy golden retviver? Az enyém 12 évet élt csak, én keveslem. Ismertek idősebb goldeneket? Szeretnék okulni/étrend, séta, orvosi ellenőrzés, stb/ az esetből, talán még éveket élhetett volna.

Figyelt kérdés
Sok helyen olvaom,hogy az átlag életkor egy közepes testű kutyánál 14-15 év.Ehhez képest az én szeretett kutyám idő elött ment el.Kérnék tapasztalatokat tőletek.köszi
2018. máj. 15. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Uh, részvétem! Hogy őszinte legyek én is keveslem azt a 12 évet, de hát nem tudunk mit tenni ez ellen. :( Sajnos a várható átlagéletkor kicsiben semmit nem mond, mert ahogy a példádból is látszódik, a tiétek 12 évet élt meg, egy ismerősömé meg már lassan 17 éves is van, igaz már teljesen meg van vakulva, alig hall valamit és fáj mindene... Ha most elmenne 17 évesen és csak ebből a két adatból vonnánk statisztikát, akkor (12+17)/2 = 15 év átlagéletkor jönne ki és érted, az egyik jóval hamarabb ment el, a másik pedig még él, hiába mondja a statisztika, hogy de hát 15 év!
2018. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Először is, fogadd együttérzésem.


Sajnos golden retrieverek között rengeteg a rákos mgbetegedés és emiatt nagyon megrövidült az átlagéletkoruk az elmúlt években. Jelenleg olyan 10 év a golden retrieverek átlagéletkora emiatt. Természetes halál esetén úgy 17-18 a normális.

2018. máj. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Először is részvétem, másod sorban a 12 év nem átlag alatti! Sajnos diszplázia miatt sokukat már fiatalon el kell altatni...a rák is gyakori, ahogy előttem írták és én úgy tudom, náluk 10-14 az átlag :) Állatokkal foglalkozom, okulni olyan sokat nem tudsz, ajánlanék jobb minőségű tápot, de hogy őszinte legyek nagyobb részben a génektől függhet a dolog, volt álltunk, aki házi koszton 20 évet élt, ugyanakkor volt, aki a legjobb tartás mellett 10 évesen ment el...Figyelhetsz olyan dolgokra, hogy 8 éves korától mondjuk senior táp a veséje miatt és hogy ne hízzon el esetleg, mozgathatod többet, de ha 12 évig élt azt mondanám nem rajtad múlt! Az orvosoktól meg ne feltétlen várj sokat, ha nincs tünet ők sem fognak találni sok dolgot...lehet csak feleslegesen kínoznád szegényt...egy szóval szerintem jól tartottad és tudom mennyire nehéz elengedni, de ő már jobb helyen van, plusz hidd el, jobb, hogy nem láttad leépülni, 14-15 felett szegényektől néha a szívem szakad, biztos vagyok benne, hogy teljes élete volt és boldogan ment el, látszik a reakciódból :)
2018. máj. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy nagytestű kutyánál (a Goldi már inkább nagy mint közepes testű) a 12 év főleg, ha teljes értékű, teljesen jónak mondható, már már kiemelten jó. Átlagosan ezek a kutyát 9-10 évet élnek. A 14 éves Goldi már aggastyán, én még eggyel sem találkoztam ami 10-11 évnél többet megélt volna, vagy ha igen, akkor az már-már kínzás volt, mert szegény, már csak vegetált, felállni alig tudott, vak volt süket volt, nem voltak fogai, szó szerint a dolgát sem tudta már elvégezni. Vagyis nem mindegy hogy az a 12 év milyen volt. Jobb 12 év minőségi szép élet mint + 3-4 év vegetálás.
2018. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazából beteg lett,el kellett altatni.
2018. máj. 15. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!