Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze az új...

Hogyan szoktassam össze az új német juhász 8 és fél hetes kutyust a már idősebb palotapincsimmel és macskámmal?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálunk a német juhász, előző kutyánk is német juhász volt de ő nem bántotta a többi állatot, viszont a mostani nagyon bevadul és nekimenne a másik kutyánknak és a macskának. Nem mindig, van amikor egész közel vannak egymáshoz és nem bántja őket, de azért féltem őket mert még nagyon hegyes a kicsi foga a palotapincsink pedig nem tudja megvédeni magát. Még minket is harapdál. Hogyan lehetne megtanítani arra hogy ne harapdáljon minket és az állatokat?

2018. ápr. 26. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Még kölyök, nagy a pofája. Magyarázd el neki a rangsort, és azt, hogy ebben a házban nincs keménykedés. Tarkórázás, földre nyomás, pincsi előtt megalázás. Értse meg azt, hogy ha cseszteti a többi állatot, jön a gazdi, és olyankor nem jó fej.
2018. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Már a kezdeteknél tiltsd le, ha túlságisan be akarna pörögni és neki akarna menni a többi állatnak. Felügyelet nélkül pedig ne hagyd őket. A tenyésztő egyébként tudna segíteni (ha tenyésztőtől van).

Ha a letiltás nem megy, keressetek fel egy kutyaiskolát!

2018. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ^^ kutyasulihoz még nincs meg az összes oltása, de tervezzük vinni :D
2018. ápr. 26. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

B a z d +, csak játszana szerencsétlen. Bevadul a 8 hetes kutya kutya???????? Meg éles a foga???


Vidd kutyaoviba, ilyen hozzá nem értés mellett ne várj az iskoláig!!!!!

2018. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerinted nem tudom hogy csak játszana? Attól még nem hagyom hogy széttépje a másik kutyámat mert ő nem játszik vele. Igen hegyes a foga. És ezért tudja simán bántani a másikat. Ilyen bunkón nem értem minek válaszolsz mert segíteni nem segítettél..
2018. ápr. 27. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Játsz vele te, adj neki játékot amit rághat, rongyozz vele. Még pici, semmi képen se legyél brutális vele, mert a kapcsolatotok rovására megy. A fogzás után majd nem fog rágni harapni. Én nálunk mikor bedurvult a játék hevében, felkiáltottam és ott hagytam, vége volt a játéknak. Amúgy míg tejfoga volt állandóan tiszta seb voltam. Érdekes hogy a nagy kutyád nem szól rá a kicsire....Vagy még azt is ki lehet próbálni, ezt én nem próbáltam mert az enyém egyedüli kztya, hogy ha durvul a többivel, határozottan mondod hogy nem szabad, és eltávolítod a közelükből, míg le nem nyugszik. Majd kis idő múlva ismét összeengeded,,,és így tovább, szerintem hamar le fog esni, miért tiltod el tőlük. de dicsérd mikor szép nyugodt. Nagyon fontos a pozitív megerősítés ilyenkor, kb 4-6 hónapos korig szivacs az agyuk, amit ilyenkor megtanulnak mindig tudni fogják.
2018. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!