Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, akinek kutyájánál...

Van olyan, akinek kutyájánál rosszul sült el az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy a rutinműtét nem sikerült, és problémák adódtak? Vagy esetleg fertőzés stb.? Arról már olvastam, hogy a kutya viselkedése változott.


Jövőhéten csinálják a kutyusomnál, és nagyon aggódom, azért kérdem. Köszi a válaszokat.


2018. máj. 17. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kutyája napokig rosszul volt a műtét után. Gyenge volt, nem evett, nem ivott. Csak feküdt. Kb 10 nap alatt sikerült talpra állítani. Fél éve volt kb. Azóta jól van.

Egy másik kutyusról tudok még, aki a műtét után úgy ébredt, mintha mi sem történt volna, fel-le rohant a lépcsőn és felszakadt a varrata. Ő is meggyógyult.

2018. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez számít valamit : Az enyém 9 volt amikor cysták miatt elkellett távolítani a méhét (én vittem el az orvoshoz, egyedül). A viselkedése annyiban változott, hogy kb. 2 hétig nem volt hajlandó szóba állni velem, nem akart sétálni jönni az istennek sem. Két másik családtagom vitte le mindig ez a pár hét alatt, velük hajlandó volt.
2018. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos. Én ivartalanítás párti vagyok, de mi megszívtuk sajna. 7 hónaposan volt a az ivartalanítás a szuka kutyámon, 4 évesen tályog lett a kutya oldalán. 2 műtét utána, először felnyitották a duzzanatot, miután látták egy sipoly nyílással a hasfalába vezet, kitisztították egy hasi műtéttel a has belsejét is. Mindezt 2 hónapon belül. Utána nem gyógyult a seb, csak váladékozott, másfél hónap múlva tenyésztés, rezisztens baktérium fertőzés, 2 antibiotikumra reagált, az egyiket külföldről kellett rendelni. Végül hála az Égnek, mert csak váladékozott a seb, hatott a beszerzett antibiotikum. Borzalmas egy évünk volt. S az orvosok szerint azért történt mindez, mert mikor ivartalanították, allergiás volt a felszívódó belső varratra, ezért volt a gyulladás.

Érdekes, a második hasi műtétje után nem volt allergiás reakció.

Mindenesetre, mint írtam, most is ivartalanítanám a kutyámat, de lehet már más orvosnál. És azért írtam le, mert sajnos előfordulhat komplikáció még egy rutin műtétnél is, és évek múlva is!

2018. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jobban örültem volna, ha nem jön egy sem. Az azért jó, hogy minden esetben jól végződött a történet. Mindenesetre nem nyugodtam meg!
2018. máj. 17. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kérdéssel csak még jobban bestresszeled magad. Nyilván mint minden műtétnél emberek és állatok esetében is, előfordulhatnak komplikációk. Akár alatta, akár utána. Ezzel tisztában kell lenni, nem szabad ugrándozó csillámpónikkal, csokifolyóval és vattacukorfelhővel teli álomvilágban élni, de nem is kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Az járjon az agyadban, hogy minden rendben lesz, gyorsan túllesz ezen is és jöhet egy kissé kockázat- és problémamentesebb élet. Az nem árt, ha jó dokitok van akiben teljesen megbízol, de elsősorban neked kell fejben és lélekben lerendezni a dolgokat. Szurkolunk mi is hogy ne legyen semmi gond, kitartást mindkettőtöknek!
2018. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2018. máj. 17. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs miért aggódnod, de tudom mit érzel, én is nemrég mentem ugyanezen keresztül a kutyámmal. Nem kertelek, lehetnek komplikációk, de nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni.

Lehet az segítene, ha beszélgetnél egy kicsit az állatorvossal, engem is ő nyugtatott meg. Elmondtam neki miktől félek, ő meg olyan könnyedséggel és vidámsággal vette ezt a műtétet, hogy azonnal megnyugodtam. Elmondta, hogy nagyon figyelnek altatásnál, ilyenkor többen vannak bent mindig, hogy mindenre más tudjon figyelni és, hogy nagyon erős, túlélő kutyám lesz, szóval meg sem kottyan majd neki.

Így is lett, simán ment a műtét, nem volt semmi probléma.

Elmondták utána, hogy a kutyám még altatás közben is folyamatosan nyüszített, mert álmodott és végig nyugtatgatni kellett :D , és az egész műtétről beszámoltak.

Ezzel arra akartam kitérni, hogy nagyon fontos, hogy olyan dokival csináltasd, akiben megbízol és jó szakember.


Nekünk mindössze annyi volt utána a probléma, hogy kicsit begyulladt a varrat helye, de adott rá kenőcsöt a doki és varratszedésre nyoma sem volt a gyulladásnak.

2018. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrég volt a Facebook csoportban egy kiskutya, akit rosszul altattak és nem ébredt fel.
2018. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy brit kutatásról 100 ezer kutya bevonásával 3 év alatt, ott 1855 állatra jutott egy elhullás (bocs a "hivatalos megfogalmazásért). Hogy ez sok vagy kevés, azt mindenki döntse el maga.

(Amúgy az esetek 80%-ában ivartalanítás párti vagyok.)

2018. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!