Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felesleges az ivartalanitas?

Felesleges az ivartalanitas?

Figyelt kérdés
Termeszetesen en ugy gondolom, hogy nem, ha annak tartanam nem vinnem a kolykom. 7 honapos a kutyusom es ma szoba jott, hogy 2 het mulva megyunk az allatorvoshoz ivartalanitasra. A ketesztanyam kinevetett, hogy ha tudnek vigyazni a kutyamra nem kene ivartalanitani. Elmagyaraztam neki, hogy nem csak a nem kivant alom ellen teszem az ovintezkedest, hanem igy minimalisra csokkennek az eselyek betegsegekkel szemben. De szerinte 50-50%, ha nem lesz idos korara beteg feleslegesen csinaltatom meg a mutetet csak szenved es nincs szivem, allatkinzo vagyok. Bar biztos vagyok az igazamban elegge rosszul estek a kemeny szavak, inkabb rahagytam. Ti hogy reagaltatok volna? Miert ilyen tajekozatlanok az emberek, illetve szerintetek van olyan valodi indok ami az ivartalanitas ellen szol?

2018. máj. 10. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A te kutyád, miért kellene bárkit győzködnöd ha szerinted jó az ebnek az ivartalanítás? Nem ő törölgeti utána a vért két hétig félévente. Meg mitől szenvedne? Egy hét hónapos kutya pár nap alatt kiheveri a műtétet, tudom, mert az enyém is 7 hósan lett ivartalanítva, meg sem érezte. Minél fiatalabb, annál jobban regenerálódik. De én is ráhagytam volna, szűklátókörű emberekkel én sem vitatkozom.
2018. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Inkább a keresztanyádat kéne ivartalanításra vinned.
2018. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem halt meg kutyám emlődaganatban. Ennek már több, mint 10 éve, az ő fiatal korában még nem volt elterjedt az ivartalanítás.

Amennyit szenvedett, amilyen fájdalmai voltak, amilyen borzasztó állapotban volt, azt senkinek sem kívánom, hogy lássa. Nálam nem fog ez még egyszer megismétlődni. Legkésőbb nyugdíjazáskor ivartalanodik mindenki.

2018. máj. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenekbe én is mindig belefutok. Az az igazán szomorú viszont, mikor a kutyafuttatón vagy az utcán megismert "kutyás" emberek nyilatkoznak hatalmas hülyeségeket, mint pl.: "Pedigreet eszi a kutya, én megveszem neki a jó minőséget!" "Mi az a pointer?" "Nekem ez az első FAJtiszta kutyám" "Amikor Buksinak kölykei születtek..." (fajtajellegű keverék kutyáról van szó).

Sokszor kedvesnek, értelmesnek megismert gazdiktól hallom ezeket, és nagyon nehéz mosolyt erőltetni a képemre.


A kérdésedre válaszolva, sok előnye van, és ilyen fiatalon elvégezve hihetetlenül hamar regenerálódnak. Hátránynak az ellustulást, elhízást mondják. Tény, hogy általában kevesebb kajára van szüksége egy ivartalan kutyának, de egyede válogatja. Sosem értettem miért kell elhízlalni a műtéten átesett kutyákat. Ha sok neki a régi adag/nem mozogja le akkor kapjon kevesebbet és kész.

De a legtöbb kutya akit ismerek semmit sem változott ivartalanítás után, csak pl. a kanok leszoktak a szukák hajkurászásáról, illetve kevésbé lettek dominánsak (ez sem minden kutyára igaz.)

2018. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
4. Magát nehézsúlyú értelmiséginek valló, állítólag állatszerető, tájékozott, diplomás ismerősöm konkrétan dühödten lecseszett, hogy minek ivartalanítom a macskát, mert milyen lenne, ha tőlem vennék el a szex és a szülés örömét...teljes sötétség van az agyakban ezen a téren.
2018. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Az ivartalanítás azért is jó mert sajnos egyes környékeken lopkodják a fajtajellegű és fajtiszta kutyákat hogy aztán szaporítsák őket, namost ha ivartalan a hajukra kenhetik.
2018. máj. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Le fognak pontozni úgyis, de az esetek nagy többségében valóban felesleges.

A legtöbb betegséget nem lehet ezzel megelőzni, szóval ez egy rossz érv.

Nekünk elég sok kutyánk volt, egyik se volt ivartalanítva, de egyiknek sem lett olyan betegsége, ami az ivartalanítás hiányából fakadna. Szép is lenne, ha a természetben az összes ivaros állat idő előtt elpusztulna ivarszervi megbetegedésekben... Elég hamar kihalt volna a kutyafélék családja.


Persze, akinek ez a fixa ideája, hogy ivartalanítani kell, akkor tegye... Nem lesz állatkínzó ennyitől, akár ivartalanít, akár nem.

2018. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó a természetben nem is élnének 12-14 évig. És valóban minden betegséget nem lehet elkerülni de kan kutyáknál a heredaganatot, májsejtes basidiomat, prosztatagyulladás és daganatot, szukáknál méh és petefészek cisztát/daganatot, mukometrát, pyometrát igen valamint az emlődaganat kialakulásának az esélye is csökken 80%-kal.

Kérdező. Mondd meg a keresztanyádnak, hogy inkább egy fiatal egészséges kutyát ivartalaníttatsz minthogy idős korában kelljen életmemtő műtétet végezni rajta.

2018. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bollocks ***** válasza:
100%
7: a természetben élő állatoknak nem cél a hosszú, boldog élet. A fajfenntartáshoz elég, ha megérik az ivarérettséget, ellenek egyszer, aztán kínok között meghalnak. Szóval nettó f#szság az érvelésed.
2018. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van több ezer betegség amiben egy kutya meghalhat. A méhgyulladás, emlődaganat, hererák... elég gyakoriak. Ha legalább ezek nem lesznek már opciók az is jobb mint a semmi, főleg, hogy a kutya nem szenved hiányt a műtét után sem semmiből.

Ilyenkor mindig azzal jönnek, hogy élt x kutya 20 évet ivarosan. Hú, micsoda érv, z kutya meg 1 évesen meghalt. Ugyanez az állítólagos moslékon élt 18 éves kutyával aki soha nem volt beteg (érdekes módon mindenkinek aki támogatja a maradékokat van ilyen kutya az ismeretségi körében.. nyilván.)

2018. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!