Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a Border...

Hogy tanítsam meg a Border Collie-mnak hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
Adott egy 3 hónapos kutyus épp tanítási fázisban 2.-3. Parancsszóra ül fekszik elsőre pacsit is ad Jutalomfalattal tanul viszont minden alkalommal harap a kezem már elég rosszul néz ki miatta hiába koppintok az orrára és mondom hogy "nem" nálunk ez a tiltó szó nem hagyja abba napi 2-3 órát gyakorlunk séta ritkán van viszont óriási telek van a házhoz oda vissza több mint egy kilométer nincs megkötve estére van csak becsukva az óljába mert vannak rókák és kicsi még játszani napi 1 órát szoktunk bot/labda/frizbi elég intenzíven.Valami ötlet vagy tipp?

2018. máj. 18. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne az orrát ütögesd, hanem "csípd" meg. Gondolj arra, amikor az anyja fegyelmezi a kölykeit, mit csinál? Megcsípi vagy megböki az orrával vagy rámordul. Vmelyik fog jó lenni.

Egyébként sétáltasd többet és amint megvannak az oltásai vidd kutyaoviba, később suliba, mert kell neki a sok foglalkozás, illetve kicsiként a szocprogram.

2018. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egyetlen kutyaiskola 60km-el odébb van ezért sajnos ez nálunk nem játszik az oltásai chip és egyebek megvannak cicával és a kisfiammal jól kijön a harapást ő játéknak véli élvezi látszik hogy nem komolyan gondolja viszont engem nagyon zavar a párommal nem csinálja engem valahogy jobban "szeret" én vagyok a dominánsabb felé és feszegeti a határokat csak nem tudom hogy tudnék gátat szabni ennek. A játékok során simán leszaladgál 4-5 km-ert a pórázt nem tűri lábmellet szépen sétál de csak egy darabig mert a telekről ki nem mer menni.
2018. máj. 18. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
SÉTA RITKÁN VAN?!?!?? Ez egy border collie, napi több óra fizikai farasztasra van szüksége, ez az egyik legtöbb foglalkozást igénylő fajta, és te így belevágtál, hogy Jajj de szép, mert ha egyszer olvastál volna utána, egyből szembetűnt volna, hogy neki nem ritkán van szüksége sétára. Meg alapból egyik kutyát sem ritkán visszük sétálni, hanem ha kertben lakik akkor napi 1x panelban meg 2x-3x-4x-5x!!!!
2018. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szabadtéri intenzív játék napi 1-2 óra ez nem sima séta hanem neki intenzív mozgás emelet napi 2-3 óra ami a tanítására van szánva és ritkán kb 2 naponta jutok el oda hogy jut extra idő sétára is viszont a tanítása és a napi játék 1x sem maradt még el eddig. Nem egy kis kertes lakásban élünk illetve óránként kiugrok hozzá simizni és 4-5 percre játszani ami szintén extra gyerek mellet ennél többre nem jut idő. van aki panelban kiviszi 2x fél órára lassú sétára..Szóval a napi 1-2 óra intenzív játék ahol folyton szalad nem hiszem hogy olyan kevés lenne. Itt nem arra szerettem volna tanácsot hogy mit csinálok rosszul hanem azt szerettem volna tudni hogy egy 3 hónapos kölyköt hogy lehet leszoktatni a harapásról. A német juhászunk 13 évet élt ugyanennyit foglalkoztunk vele séta játék és minden ugyanígy vele sosem voltak hasonló problémáink.
2018. máj. 18. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Túl sok a tanítás, túl kevés az inger.

Tök jó, hogy ennyi idod van tanítani ez később nagyon jól fog jönni. Viszont amíg ilyen kicsi, a tanítás legyen napi 15-20 perc és a séta napi 1 óra. :) A többit meg oszd el, ahogy kedved tartja. ;)

Semmiképpen se trükkökkel kezdj, hanem alap engedelmességi dolgokkal. Mi az, hogy nem tűri a pórázt? Az az első. Nyakörv, póráz, ül, fekszik, marad. Csak ez után állj neki a trükköknek.

Így könnyebb lesz haladni, az új ingerek miatt nem fog harapni, mert fáradtabb lesz :)

2018. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A border és a nj. merőben eltér egymástól.
2018. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ahogy már előttem írták, jó ötlet lenne kicsit átszervezni a naporendet. Egy kölyöknek bőven elég 4-5 perc tanulás napi három alkalommal. Nem tudnak túl sokáig egy dologra koncentrálni, és nem is szabad tőlük elvárni, azért kölykök hogy izgágák, rosszak és mindenre kíváncsiak legyenek. A tanulást játékká kell tenni számukra, az a lényeg, hogy megtanulják élvezni hogy feladatokat kapnak, ki kell maxolni a motiváltságukat. A tanulás közben a lényeg a pozitív megerősítés, minden próbálkozást díjazni kell, ha valamit megcsinált, mehet a juti és a dicséret, a tanulás végén jackpot, azaz minden jutalomfalatot kapjon meg ami megmaradt, és nagy játék. A sétálás pedig fontos, hiszen még pici, most ismerkedik a világgal, szüksége van új ingerekre. Szoknia kell más emberek és állatok jelenlétét, az autóforgalmat, a bicikliseket, a vonatokat, a környezet természetes és mesterséges zajait (pl. dörgés a távolban, fűnyírás, favágás, stb.), a különböző típusú talajokat (bátran átmenjen kavicson, homokon, patakon, rácson, csatornafedélen, lépcsőzzön, kússzon-másszon), egyszóval mindent. A kiskutyák is tapasztalat útján tanulnak, azt pedig a kertben vagy a lakásban nehéz biztosítani nekik. Az is fontos lenne, hogy a pórázas sétát gyakorold vele.

Másodszor, a harapdálást nem egészen értem. Először azt hittem, tanítás közben rágcsál, mert az a hevesség miatt van, ezt könnyen ki lehet küszöbölni ha a földre vagy a szájába dobod a jutit, vagy addig nem adod oda neki amíg egy pillanatra le nem áll a kapkodással. Ha játék közben rágcsál, azt szigorúbban kell tiltani, de erre is írtak már megfelelő módszert.

2018. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tanítás napi 2-3x 1 óra közben elcsászkálhat és persze vannak "szüneteink" Játék 2x fél vagy egy óra ez is az időmtől függ. de ezen lehet változtatni mondjuk 3x fél óra tanítás 1 óra séta. Borderként nagyon intelligens kutyus ha nem fárasztom le agyilag szét szed mindent/unatkozik a napi fél óra kevés volt neki 1 óra elég 1,5-2 óra naponta eléggé lefárasztja. Kicsit szeszélyes ami a fajtára és a női mivoltára nézve nem meglepő. Édes,aranyos,barátságos,bugris kutyus összesen 2 negatívuma van az ugrabugra de a "nem" szóra általában ezt befejezi és a harapdálás amit nem is próbál abbahagyni a párom azzal nyugtat hogy fogzik de leszokik róla. Most az esti játéknál szintén előjött ahogy a tanulásnál is itt a tiltás sem ér semmit a tanácsokat megfogadom és meglátjuk segít-e nagyon reménykedem benne hogy lesz változás. Köszönök minden segítő szándékú hozzászólást. :)
2018. máj. 18. 23:03
 9/10 anonim válasza:
Az én borderem is ilyen volt mikor ennyi idős volt. De a harapást abbahagyta magától.Mikor túlzásba esett megcsiptem vagy rá koppintottam az orrára.Tudom milyen zavaró amikor egy kiskutya harapdál de idővel tuti abba fogja hagyni szerintem :) A séta miatt pedig nem értem miért van így kiakadva mindenki, az én kiskutyam ennyi idősen egyáltalán nem akart sétálni inkább csak az udvarban futkarozni es játszani. Majd két hónappal később jobban igényli a sétát :)
2018. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

*9

Hát igen ő se nagy sétálós MÉG de majd alakul gondolom. MA csak 5x harapott meg ez már haladás ma beiktattuk a kötélhúzást is amit nagyon élvezett 200 méteren keresztül rángatott én meg húztam ki is purcant szegénykém ment is a helyére aludni játék végeztével. Trükkökre nem tanítom amiket eddig vettünk és ismételünk azok az : ül,fekszik,marad,vissza,pacsi,forog és a kedvence a forog azt már akkor csinálja ha meghallja az első szótagot 1.-2. parancsra ül (ezért nem rajong) a fekszik megy elsőre a marad parancsra 20 lépést tudok megtenni.

2018. máj. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!