Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy ne harapjon meg, ha el akarom venni tőle a kaját?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

úgy hogy igénybe veszel megfelelő segítséget és nem otthon kísérletezel vagy a neten próbálsz ilyen komoly problémára receptet találni. keress fel kutyasulit vagy trénert.


nagyon nem mindegy hogy az általad olvasottakat hogyan helyezed át a gyakorlatba ahogy az sem hogy egyáltalán a kutyával milyen a kapcsolatod.

2013. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
A kutya is olyan mint az ember.Kölyök korában kell megtanítani neki mindent.Viszont ne felejtsd el hogy az állatok ösztönösen viselkednek ha meg akarnak harapni,miközben elakarod venni az ételüket.Ne vedd el tőle.Ha oda adod neki a kaját,miért vennéd el tőle?
2013. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem a kaját akarom elvenni tőle, hanem pl amikor talál egy kakit valahol azt is nekiáll enni, és azt nem szeretném, viszont amikor onnan el akarom venni, megharap.. amúgy 13hetes beagle.
2013. aug. 12. 09:38
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De,csak akard elvenni tőle a kaját,vagy bármit.Sokat gyakorolni,hogy te akkor és azt veszel el tőle amit akarsz.Mikor harap,erőteljes NEM,és grabancánál megfogva lenyomod a földre.A lényeg,hogy magabiztosan,nyugalmat árasztva csináld.
2013. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
13 hetes beagle megHARAP? Kutyaovi.
2013. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hát nem feltétlen megharap, inkább mondjuk úgy, hogy odakap..de szerintem nem kéne mindennel egyből kutyaoviba futni.. szerintem ezt otthon is meg lehet tanítani.. ettől függetlenül gondolkodom rajt, hogy elviszem majd..
2013. aug. 12. 10:01
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

13 hetes kutya megharap? Na ne már, annak még tejfogai vannak, oké hogy azok is élesek, de nehogy már ne tudd letiltani. Odamész, rászólsz (vagy rákiabálsz) és arrébb rakod a grabancánál fogva. Mindig nyomatékosan éreztesd vele, hogy mi a jó, és mi a rossz.


Egyébként nagyon sok kutya csinálja, és nem könnyű erről lenevelni. Az enyém is csinálta, volt, hogy hetente...vagy megette a sz@rt, vagy belefeküdt. Aztán egyszer, amikor észrevettem, nagyon bepipultam, és odavágtam egy üres pet palackot :) nem találtam el, de úgy megijedt, hogy akkor csinálta utoljára. Mármint kakival. Néha azért még belefetreng 1-1 büdös dologba -.-


Egyébként az etetés hogy zajlik nálatok? Akkor is morogna, ha el akarnád venni?

2013. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A saját kakiját is eszi?


Amúgy ha egy 13 hetes kutyával nem tudsz elbánni,miért pont beagle-t választottál?


Később sem lesz könnyebb,sőt...A kutyaovi meg tökéletes megoldás lenne nektek,mivel nem nagyon értesz a kutyákhoz.

Gondolom a kutya sem tenyésztőtől,törzskönyvvel és orvosilag szűrt szülőktől van,szóval már ebben is lehetne keresni a hiba forrását,hogy esetleg nem is beagle teljesen,illetve simán lehet ideggyenge...

2013. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát fogom a tápos pekedlit, odamegyek a táljához, ő is odajön, arra már megtanítottam, hogy akkor ott leül, felnéz rám, (közben izeg-mozog, de azért még mindig ül, mert tudja hogy csak akkor kapja meg, nagyon édes.:D ) aztán odaadom neki és rá is veti magát.. olyankor, ha el akarom venni tőle, vagy legalábbis látja, hogy oda akarok nyúlni, morog.
2013. aug. 12. 10:36
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hagyod neki, naná hogy morog. De most komolyan, egy pár hetes kutya ellenkezik veled és te behódolsz, és csodálkozol, hogy nem fejezi be? Kapd össze magad, találd meg a tökeidet, és ne foglalkozz a kis hisztis fejével, hanem csináld azt a kajájával, amit te jónak látsz.
2013. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!