Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szép estét. Van egy magyar...

K kriszti kérdése:

Szép estét. Van egy magyar vizsla keverék kutyám, aki nem akar hízni- Kérhetnék tanácsot? Eszik rendesen csak hízni nem akar. Már állatvédőkkel fenyegetnek. Ivartalanítva van. Egész egyszerúen nem értem miért nem hízik.

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Milyen gyakran féregteleníted és mikor volt utoljára? Nem gondolod hogy el kéne vinni állatorvoshoz, mert ez komoly betegségre is utalhat? Nyilván vérvizsgálattal és több vizsgálattal megállapítja mi a gond, nem mi tudjuk megmondani távgyógyításban hogy mit tegyél vele.


Mit eszik? Tápot kap? Milyen fajta táppal eteted?

2018. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tápot és főtt kaját. Tavaly volt féregtelenítve
2018. máj. 20. 00:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a választ
2018. máj. 20. 00:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Féregteleníteni 3 havonta kell.

A táp és a házikoszt minősege sem mindegy. Ha alacsony a tápanyagtartalmuk megehet belőle akármennyit nem fog hízni.

Szervi probléma is állhat a háttérben érdemes lenne állatorvoshoz menni.

2018. máj. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Féregtelenítsd, három havonta kell. Ha kevered a tápot és a házikosztot nem lesz jó, a házikoszt gondolom maradék és arra nincs szüksége a kutyának, semmi tápanyag nincs benne, nem csoda hogy nem hízik.

De még mindig kérdés hogy milyen táp amivel etetsz? Mi a márkája? Gyanítom hogy az is nagyon gyenge és alacsony a hústartalma.

2018. máj. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik két kutyával ilyen téren semmi gond nincs
2018. máj. 20. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt addig értem hogy nem hízik az én rotim se hízékony pedig a fajtája miatt elvileg az de lemozogja. Hogy kell a kutyád elképzelni? A normális egészséges alak ha a bordák és csipő közt a derék látátszik (,,be van esve,,), utolsó bordák enyhén látszódnak illetve tapinthatóak. Vizslába is vam amelyik izmosabb erősebb forma a másik meg olyan mint egy őzike még se sovány. Ha tényleg sovány a kutya és nem csak a hobbi állatvédő szemébe akkor doki, kivizsgalás, az ilyentől hogy állatvédőt hív rád nem kell megijedni ha normálisan tartod. Nekem az egyik befogadott macskám olyan mint a görcs meg tépi a szőrét pedig féreghajtó, minőségi kaja stb de a doki is megmondta hogy genetikailag ilyen és mellé idegbajos is, nem tud vele mit csinálni.
2018. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal?
2020. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!