Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrierek...

Staffordshire terrierek felnőttként?

Figyelt kérdés
Egy éves ivartalanított kan kutyám legjobb barátja egy 9 hónapos szuka staffi. Minden nap találkoznak már egy pár hete és játszanak, nagyon jól kijönnek. A staffi minden kutyát szeret. Azt hallottam egy staff gazdától, hogy elvileg 1-2 éves kora körül dől el ennél a fajtánál, hogy megmarad-e kutyabarátnak, vagy agresszívvá válik-e fajtársaival szemben. Annyira elképzelhetetlen hogy ez a kutya valaha agresszív legyen. Staff gazdik, mik a vélemények, tapasztalatok? Ha most ilyen jól kijönnek akkor ez később sem fog változni, ha a staffi felnőtt korba lép?

2018. máj. 20. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Ez csak a gazdáján és a nevelésen múlik.
2018. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tényleg csak azon múlik? Múltkor egy staff-pit keverékkel játszott iszonyatosan jót, akit előző gazdái harcoltatásra szántak, de olyan jámbor volt a kutya hogy hál istennek nem jött össze... viszont a kutyasuliban van egy kutya aki egy éve jár szocializációs foglalkozásra, mert bármit tesznek támadja a kutyákat és néha embereket is. Nem

biztos hogy minden a nevelésen múlik, csak van a kutyáknak egy alap személyisége, nem? Kérdésem hogy ez mennyire mehet rossz irányba ha felnő a staffi.

2018. máj. 20. 10:48
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem igaz, hogy minden a nevelésen múlik.

Múlik a fajtán, ha tetszik, ha nem. Minden fajta valamire ki lett tenyésztve, van egy alap karaktere, természete. Ez NEM azt jelenti, hogy pl. egy golden feltétlenül egy pacsis, édes kis puszigép, és egy pit meg feltétlenül kutya- és macskagyilkos lesz. De az adott fajták esetében nagyobb az esély erre, főleg, ha a többi tényező, amit alább írok, nincs a helyén.

Múlik a kutya genetikai adottságain: mennyire stabil vagy sem az idegrendszere.

Múlik a kutya személyiségén, természetén: mennyire domináns típus, vagy félénk, nyugodt, stb., milyenek az ösztönei.

Múlik a kutya korai szocializációján: amíg nincs annál, aki a gazdája lesz, milyen ingerek érik a kutyát, hogyan foglalkoznak vele.

És múlik természetesen a nevelésen, a későbbi szocializáción.


Ez szerintem a legnagyobb csapda, amikor azt hangoztatják, h. "ó, minden CSAK a nevelésen múlik", a szomszédaim így vettek a 12 éves fiuknak egy staffordot 30 ezerért valami putriból, ahol a "tenyészállatok" láncra vannak kötve az udvaron. Na, itt az ÖSSZES tényező a kutya és a kisgazdi ellen szólt... A szerencsétlen kutya nincs meg azóta, nem mertem megkérdezni, hogy a sintérnél végezte, vagy eltették láb alól.

2018. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem staffy-pit keverékem van, kisebbségiektől vettem, őt is harcra szánták, állítólag jó is lett volna rá, csak a gazdi anyagilag megszorult, ezért tudtam rávenni, hogy adja el. 4 hónapos volt akkor, kegyetlen agresszív kutya volt, morgás, ugatás, minden jel nélkül támadott a kutyákra. Nagyon sokat kellett vele lennem ahhoz, hogy ezt a szokását abba hagyja, de kb 1 éves korára teljesen ép elméjű lett. Póráz nélkül is simán sétáltatom, nem támad rá a többi kutyára, pár perc alatt megtanult bármit. Most 9 éves, senkit sem szedett még szét. Anyukám pincsije is elveszi tőle a rágókát, sőt meg is harapja, pedig nem is lakunk együtt, csak látogatóba hozza. Bár nagyon szeretem, és sokat harcoltam érte, többet nem veszek ilyen kutyát, nagyon sok kockázattal járt, főleg az elején. Nem tudtam mibe vágok bele, ez az igazság. 3 német juhászt megnevelhettem volna annyi idő alatt, amíg ezt az 1 kutyát.
2018. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
És akkor még azt mondják nem nevelés kérdése. Hát baromira az, az agresszív harci kutyákat is meglehet nevelni úgy, hogy ne ártsanak a légynek se.
2018. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ismertem olyan yorki tenyésztőt, akinek volt staffija és a kutya teljesen jól elvolt velük, semmi gond nem volt, soha egy agresszív megnyilvánulás. Eltelt jó pár év, majd mikor hazaért, ott volt döglötten az összes yorki. Bekattant és kinyírta őket.


Sajnos vannak fajták, amiknél ez előfordulhat.

2018. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jesszus :( Ettől tartok én is, hogy hiába ismerik majd egymást évek óta valami bekattan... engem két németjuhász harapott meg úgy hogy az egyiket 6, a másikat 9 éve ismertem. Majd egyszer csak úgy döntöttek hogy nem kicsit ráfognak a kezemre (természetesen egyiket sem bántottam, nem gondolom hogy okot adtam volna rá).
2018. máj. 22. 14:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezek azért extrém esetek, de sajnos ezek a fajták ha mégis bekattannak, akkor ölni akarnak. Embert, állatot egyaránt.

Kutyafuttatóban is láttam már többször, amikor minden ok nélkül egyszer csak nekitámadtak staffik más kutyáknak és utána csak bottal szétfeszítve a szájukat lehetett levenni a másik kutyáról.

2018. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fu hosszu. Van, aki 100%-ban meg van rola gyozodve, hogy lenevelhetetlenek arrol, hogy kutyara tamadjanak/bantsak azt es barmikor bekattanhatnak. En ugy gondolom, hogy a gazdanak mindig ebernek kell lennie, "jobb a prevencio" motto alatt. Ha latja, hogy eldurvul a jatek szoljon ra/emelje ki/fegyelmezze. Es ami meg nagyon fontos! Ismerje a kutyaja hatarait. Ha eppenseggel ilyen gazdaval van dolgod, akkor ne felj attol, hogy a kutyusod pajtija bekattan, de Te is figyelj oda es ne tarts tole, plusz a Te kutyadat se engedd nagyon eldurvulni. Ennyi nagyjabol szerintem.
2018. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Sajnos a kutya gazdája nem éppen erős kezű :( Az utóbbi két játék során már durvább volt a staff, többször felsírt a kutyám, ekkor a gazdi kiemelte a játékból. Én is az enyémet mert ő meg ideges lett attól hogy a staff bedurvult. Tartok tőle hogy nem lesznek sokáig pajtik így.
2018. máj. 23. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!