Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5 hónapos kan akita kutyám...

Könnyű Gábor kérdése:

Az 5 hónapos kan akita kutyám nagyon agresszív. Az ismerősömnél van a testvére és arra is simán rátámadna ha nem fognánk le. A farkát csóválja de morog és ugat is rá. Mitől lehet ez, és hogy lehetne leszokatni erről?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 12:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 10* én kérek elnézést hogy a boldogságot/örömöt én nem idegességnek könyvelem el számomra van különbség. Eddig csak jó temperamentumu kiegyensúlyozott Akitával találkoztam sőt akik rég tartanak azok sem számoltak be agresszióról (biztos valamit rosszul csinálnak mert nem agresszív a kutyájuk) egy valamit viszont mindenki megerősített a kutya iskola nem való nekik szóval kerülni kell de ezt rengeteg oldal is megerősíti ugyanis nem fogad szót egy trénernek sem csak és kizárólag a gazdájának az akita csak és kizárólag akkor lesz agresszív ha elhanyagoljuk de maga a fajta nem az. Sokan panaszkodnak hogy az akita agresszív de ugye azt nem írják le hogy szinte nem is törődnek velük a gazdik. Napi 2x1 óra

intenzív séta és 1 óra intenzív játék és 1 óra tanulás elegendő ennek a fajtának.

2018. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 a kutyaiskolában a gazda tanítja a kutyát nem a kiképző. Hol itt a gond? Én voltam az akitámmal kutyaiskolában és nagyon ajánlott ehhez a fajtához, nem tudom te mit néztél.
2018. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Jó te voltál elmehet ő is vagy beválik vagy nem kutya függő. Itt nem is azon van a hangsúly hanem azon hogy egy barátságos intelligens kutya fajtának rossz hírét keltik azzal hogy azt mondják hogy agresszív ami egyáltalán nem igaz 100-ból akad 1-2 ilyen szaporítottól szerzett kutya akit esetleg bántalmaztak így lehet agresszív de egy rendesen tartott/nevelt Akita véletlenül sem agresszív nem hiába ajánlják gyerek mellé. *12 Ha a te kutyád agresszív akkor ott valami nagyon nem jó.
2018. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Tisztázzunk pár fogalmat, kedves 11.


Idegesség = izgatott állapot. Boldogság, stressz, agresszió, stb. A kutya ilyenkor csóvál. Tessék kicsít többet tanulni a kutyáról.


Agresszió = veleszületett tulajdonság, magas agresszió szint. A fajta történelmét ismered? Mire tenyésztették ki? Egyébként minden kutyában és minden fajtában valamilyen fokú agresszió vagy arra hajlam, melyikbek több, melyikben kevesebb. Az akitában határozottan több, így kár ilyenekkel dobálózni, hogy nincs benne agresszió.

2018. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én eddig még nem láttam olyat hogy gyerek mellé ajánlották volna, pedig sok csoportban bent vagyok. Aki tart akitát az tudja hogy nem szeretik a nyúzást, csesztetést, a farkuk és dülük nagyon érzékeny. Agresszió pedig kifejezetten sok van bennük, nem véletlen nem ajánlják pl azonos nemű kutya mellé.
2018. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

[link]

Azt nem mondta hogy Amerikai vagy Japán akita-e de ez egy jó kis cikk.

2018. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Menjetek kutyaiskolába. NE kiképzőt keressetek, hanem olyan helyet, ahol a gazdák foglalkoznak a kutyákkal az oktatók irányítása mellett. Mikor én és a kisfiam jártunk a kutyusunkkal, több kutya is volt, akit anyu-apu-gyerek kísért. Így mindenki hallja, az elméleti ismereteket (hogyan jutalmazd, mivel büntesd, mennyit sétáljon,mitől nem fog rád ugrálni, kiszökni, stb.), és minden feladatot mindenki elgyakorol, és az oktató fog szólni, ha valamit nem jól csinál, nem a gyereknek kell meggyőznie apukát, hogy pl. ne szidja a kutyát, mikor az harmadik hívás után, oktatói segítséggel végre odament hozzá.
2018. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 AtiBoa válasza:
0%
10-es szamu valaszolonak csak annyit mondanek, hogy talan nem 1 (max 2) altalad latott kutya alapjan kellene ilyen megallapitasokat tenned. A masik dolog pedig az, hogy IGEN, a kutya gazdaja a felelos azert, ha a kutyaja agressziv. Nekem is Akitam van. Nem is oly reg egy haz udvararol, a nyitott kapun, a gazdaja mellett elszaladva tamadta meg a kutyamat egy nemetjuhasz. Jajjj, de hat miket beszelek, azok nem is agressziv kutyak! De bezzeg az Akita egy agressziv fajta. Aha. Oke. Orulok, hogy ilyen tajekozott vagy. Annak pedig kulon orvendek, hogy masokat is megtanitasz eme fontos tudnivalokra. Mi az, hogy agressziv az Akita? Az enyem elol a kajat is siman elveheted, csak nez rad szomoruan, hogy "Akkor most nem ehetem meg? :(", nem ugat soha ok nelkul. Nemugy, mint a kis tampon-kutyak (Bichon, Pincsi, stb.). Azt viszont le kell szogezni, hogy vannak emberek/kutyak, akik ha nem szimpatikusak az Akitamnak (jo figyelj, itt nem altalanositok, pedig mas Akita tulajdonos is ilyenekrol szamolt be), akkor nem foglalkozik veluk, ha pedig ezek eroszakosan kozelednek feleje, akkor kesz megvedeni magat. Ha neked emiatt agressziv a kutya, akkor ne kozeledj hozza. Es semmilyen mas allathoz. Jobb nekik igy.
2018. júl. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18 ha már kioktatsz valakit akkor ne sétálj bele ugyan abba a hibába. Nekem is akitám van, nagyon jámbor kutya, de ez csak az én akitám. Ha benne lennél akitás csoportolban akkor látnád hogy sokan szájkosárral sétáltatnak, akármilyen jól nevelt kutyájuk van, az agresszív viselkedés szinte mindig fenn áll. Az én akitámat is támadták meg, nem támadott vissza szerencsére, de ez csak az én kutyám, más akiták a hozzájuk odarohanó kutyát is szét tépik. Neked kéne többet tanulnod és nem álomvilágban élned csak mert a te kutyádon (még) nem jött elő agresszív hajlam. Egyáltalán mennyi idős a kutyád? Az igazán domináns és agresszív jellem 2-3 éves kor körül jön elő mivel az akita igen későn érő fajta és vannak esetek amikor minden nevelés ellenére is agresszív lesz a kutya (ismertem ilyen amcsi akitát)
2018. júl. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Magor81 válasza:
Én amióta tudom a fejem, kutya tartó vagyok, sok kutyám volt, amit sikeresen fel neveltem. Soha nem volt olyan, hogy a kutyám, rám támadott, vagy a családtagjaimra....Sőt, ő vigyázott a családra..... Most egy gyönyörű szép Német juhászom van ami lassan 2 éves és semmi problémám nincs vele, hűséges szófogadó, és el mondom hogy elég nagy testű, és mégis egy barátságos Angyal..... A hozzáállástó függ, ha ha már kutyád van, akkor nevelni kell, akár egy gyermeket, mert ő is elvárja a figyelmet, a törődést, és a tiszteletet.... Ennyi kell, nem kell sem kutya iskola, sem más baromság... Szeretem, amikor olyanok adnak tanácsot, akik kutyát képeslapon láttak, és semmit, nem tudnak a kutya nevelésről.
2022. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!