Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó táp egy ilyen kutyusnak?

Ez jó táp egy ilyen kutyusnak?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a tápot néztem ki. Teljesen egészséges. Hiába kap egészséges jó minőségű tápot most is, heti 1x-2x megy a hasa. Eléggé érzékeny a gyomra. Így keresem a megfelelő tápot!

Szerintetek ez jó lenne? Egy próbát megér, igaz?


2018. máj. 23. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valami jó. Ilyen kevés hústartalommal ez egy baromira túlárazott táp. Én inkább platinumot (netről rendelős) vagy fressnapfban kaphato real nature -t ajánlom.
2018. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1-es! Megkerdezhetem, hogy a tapvasarlasnal mit kell figyelni? Honnan tudom, hogy a tap jo?
2018. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, az összetételéhez képest túlárazott is, gyakorlatilag a Hill's feliratért fizetsz. Csirke van benne, az se túl sok, mellette borsó, krumpli, szója.

Érzékeny gyomrú kutyának inkább bárányos vagy halas tápot ajánlanék, hirtelen ezek jutottak eszembe, de lehet hogy valaki tapasztaltabb a témában és tud mást is javasolni.

[link]

[link]

[link]

2018. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

3-as megnéztem miket ajánlottál, köszönöm.


Esetleg ez, ha már platinum?

[link]

2018. máj. 23. 23:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is jó
2018. máj. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kis kutyusom is érzékenyebb gyomrú, de leginkább allergiára hajlamos, régebben gyakran jött ki rajta ilyen-olyan nyavalya a tápok összetevőire, pedig jó minőségű tápot evett mindig. Több évig acana grasslandet meg sima acanát kapott, kis ideig joserát, aztán megpróbálkoztunk a nyerssel is, ami lényegében bevált, csak számomra nagyon macerás volt a nyers hús porciózása és tárolása. Egyébként a kutya szerette, szép volt tőle, szóval lényegében bevált, inkább kényelmi szempontból döntöttem végül hypoallergén táp mellett, ezért most acana pacificát eszik. Nagyon meg vagyunk vele elégedve, halas táp lévén maga a táp is kissé halszagú, de a kutya imádja, és azóta nincsenek is allergiás tünetek, őgyhogy én csak ajánlani tudom.


A hill'st sosem próbáltuk, pont azért, amiket az előző válaszolók is írtak, ár-érték arányban nagyon nem éri meg. Mikor új tápot kerestem, nálam a befutók közt acana pacifica, platinum bárányos, farmina n&d tőkehalas, taste of the wild, és a real nature voltak.

Ezek közül aztán a legjobbnak a taste of the wildeot találtam összetétel alapján, de mivel nehezen elérhető, csak rendeléssel, ott is korlátozottan, ezért inkább az acana mellett döntöttem. Rendeltem egy 22 kilós zsákkal, miután kipróbáltuk, így fél évre el van intézve a kaja :D

Egyébként számomra, ha a tökéletes kutyatápok keresném összetevők alapján, az lenne fontos, hogy:


-ne legyen benne semmilyen gabona

-fehérjetartalma min 20% max 38% közt legyen

-a hústartalma lehetőleg valódi húsból és belsőségből kerüljön ki, tehát ne vagy csak kismértékben tartalmazzon húslisztet és nyershamut

-az állati eredetű fehérjéket csak az állat "ehető" részéből tegyék bele, ami alatt azt értem, hogy pl csőr, toll, pata, szarv, plusz más egyéb tartozékai a feldolgozott állatnak ne legyenek benne

-zöldségek és gyümölcsök közül olyanokat tartalmazzon, amik valódi tápértékkel bírnak a kutya számára, mint pl répa, alma, tökfélék, uborka, és ami emészthetetlen vagy nem szívódik fel, mint pl krumpli, borsó, csicseriborsó, ne legyenek benne.


Valahogy így, bár lehet hogy kissé túlzóak az elvárásaim, mindenesetre mi egyelőre meg vagyunk elégedve az acanával is :D

2018. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Táp vasárlásnál figyelni kell,hogy minnél több húst és/vagy allati eredetű fehérjét tartalmazzon. A legjobb ha 8lyen szavak vannak hogy "friss hús,mechanikusan lefejtett hús,szárított" de még a húsliszt is jobb mint bármilyen növenyi anyag. Erzékeny gyomrú kutyának csirkés tápot nem szabad választani.Arra figyelj, hogy gabona ne legyen benne.

A szabály szerint azt kell előre írni, amiből a legtöbb van a tápban. Úgy trükköznek,hogy a növényi dolgokat nem egybe,hanem külön külön írják ki. Így kerülhet elöre a csirke, de ha összeadogatod a különböző növényi cuccokat mögötte, akkor kijön hogy húsból van a legkevesebb a tápban.

A platinum nagyon jó azt bátran ajánlom!!! Real naturebol pl. a halasat tudnám mondani. Annak a 66% -a valódi szárított hal,4%-lazacolaj,(így jön ki a zacsin feltüntetett 70%-os állati beltartalom)20%-a burgonya,8%- a zöldség, a maradék 2% meg a kiegészítők/vitaminok.

2018. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!