Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyusnak?

Mi baja lehet a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves szuka tacsi mix. ( nen az enyém caak segíteni szeretnék.

A problémája az hogy a fülén és a farkán hiányzik a szőr. Teljesen kikopott és ahol még van ott is pillanatok alatt lepotyog ha hozzányulunk.

Orvoshoz vinni nemfogják. ( ha nagyon érdekel leirom hosszabban)

Én 14 éves vagyok szoval sokat tenni nem tudok csak azt hogy veszek neki valamilyen szert amit ajánlotok hogy visszanőjjön a szőr


2018. máj. 1. 13:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Na leirom. A kutya 5 év alatt nem látott orvost.

Mondtam keresek neki uj gazdat de a gyerekek szeretik és nem akarják odaajándékozni senkinek.

A kutya 3 méteres lánco van de kaja és víz mindig van neki rendszeresen.

Csak ugye az orvosi részt hanyagolják.

Én ezzel nem tudom mit kezdeni csak kicsit gyógyitgatni ha mondtok valamit amivel lehetne.

Ne szitkozodjatok mert azzal nem mehetek sokra. Szitkozodni én is tudok.

Segitsetek valamilyen ötlettel légyszives

2018. máj. 1. 13:44
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te is tudod, hogy ez állatkínzás, szegény kutya szenved. Szólj valami állatvédő egyesületnek, hátha ők tudnak tenni valamit ez ügyben. Ja és fényképezd és videózd is le a kutyát, nem tudhatod mikor lesz szükség ezekre.
2018. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Milyen állatvédő szervezetnek szoljak?

Az a baj hogy rokonok és a kutya az udvar hátsó felén van szoval azt se tudom hogy névtelenül mert ugyis tudják hogy valaki családból tette mert csak mi járunk hátra a kutyushoz.

2018. máj. 1. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Szegényke. Elég rossz helyzet.

Annyit tehetsz érte, hogy megbeszéled a szülőkkel, és ti hívjátok ki az orvost. Saját költségre.

Amúgy meg igen, ez sajnos így kínzás neki. Nálatok nem lakhatna a kutyus? És a gyerekek átjönnének játszani, vagy vissza is vihetik magukhoz, csak ti álljátok az anyagiakat, és ti etetitek stb?

Mindenképp látnia kell orvosnak, nagyon nem jó ez a fajta szőr hullás, így lassan szegény meghal..

2018. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elhozni nem tudom. Apukámnál a kutya kan és nem ivartalanitott szoval nem tudjuk elhozni. Anyukám meg kitenne kutyástul mindenestul ha haza mennék vele.

Anyagiakat nem tudjuk állni nem állunk valami fényesen anyagilag. De akié a kutyus ők finanszirozni tudnák csak nem akarják. És ezért szeretnék ezzel az aprósággal segíteni.mert ha orvoshoz visszul akkor rogton kell a chip meg ah oltás de azt se én se apukám nem enhedheti meg magának.

2018. máj. 1. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Az oltás hiány miatt nagyon sok veszélynek van kitéve alapból. Ha esetleg beszélnél velük, hogy ez amit ők csinálnak nem jó a kutyának, és a gyerekek majd sírnak, ha elveszítik szerencsétlent? Ha nincs más megoldás, akkor marad a fényképes/videós állatvédő felkeresése, ha szeretnéd megmenteni a kutyát. Sokkal jobb helyre kerülne biztosan. Mert ez így pokol neki :( ne félj attól, hogy rájönnek, hogy te voltál, mert ezzel megmented a kutya életét.
2018. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nyomorult emberek miert leteznek? Oket tennem láncra. Amugy az ilyennek tiszta szivbol kivanom, hogy kapjon veszettseget a kutyaja, harapja meg egyik pulyajat az meg nezze vegig, ahogy leall a kolyke idegrendszere es elpusztul! Idiota fergek!
2018. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De félek mert igy is furán érzem magam náluk és elég sokszor kell ott lennem.

Hiába mondom nekik ők nem állatbarátok caak azért van ott a kutya mert a mamám oda költözött és a kutyát mem eresztették szabadon mert annyira azért mégsem utálják. Mondjuk ennek csak örülni lehet.

2018. máj. 1. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Most figyelj, ha félsz, akkor mi sem tudunk mit tenni. Akkor végig kell nézned, hogy a kutya meghal..ezt akarod? Még jó, hogy nem engedték szabadon azért álljon már meg a menet..

Nem létezik csodaszer a szőrhullás ellen, és nem létetik zacskós kombinált oltás, amit kajával adhatsz neki. Ahogy a bolha kullancs nyakörvet sem áll módunkban levegőből előállítani.

Döntsd el, hogy segítesz vagy nem....

Sajnálom szegény kutyát

2018. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek az jó lenne ha kiírom képpel együtt elvihető a kutyus és ha valakinek kellene arra az időre beviszem anyukámhoz? Mert jelenleg falun van és ott nehezebb az örökbeadása.
2018. máj. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!