Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként ajánlott...

Mennyi időnként ajánlott tápot váltani?

Figyelt kérdés

Van egy bevált, jó minőségű táp. Nyilván 15-20 (élettartam függő) nem fogja ugyanazt enni. Mennyi időnként javasolt másik tápra váltani? Hónapok, vagy esetleg évek?


Úgy teszem fel a kérdést, hogy nem kell speciális táp, se semmilyen allergia, semmi betegsége nincs, és feltételezem nem is lesz (de az élet úgyis sokszor felülbírál sajnos).


Szóval egy élete végéig egészséges kutyáról szól a kérdés.


2018. máj. 24. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell váltani, ha megtaláltad a megfelelő tápot.


Az én pitem kölyökként Royal Canint evett. SOkalltam az árát, és nem láttam semmi kiemelkedő minőséget.

Aztán felnőttként a Dog Chow-ra tértünk rá. Utálta, csak annyit evett, hogy ne haljon éhen. Majd a Brit premiumra váltottam, ez bevált. Szereti is, árban is jó, és a minőség is megfelel.

Most 9 éves, váltottam Brit Premium seniorra. SZóval 7-8 éve eszi ugyanazt a tápot.

Télen töpörtyűt is kap, meg néha Brit kutyaszalámit.

2018. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő minőségű a táp, elég sok húst és minden tápanyagot tartalmaz, akkor nem kell váltani egyáltalán. A kutya nem olyan mint az ember, ő nem igényli annyira a változatosságot mert csak megterheli a szervezetét. Kiegészítő ételeket (zöldség, hús, csont) persze adhatsz neki, de ha a táp a fő tápláléka, nincs szükség váltogatásra.


Az egyetlen jó ok az életkor lehet, mivel különböző korú kutyáknak más tápanyagokra van szükségük. Így kölyök, felnőtt, idős korban jó, ha a nekik megfelelő tápra váltasz (legjobb ha egy ideig keverve adod), de egyébként évekig megfelelő neki ugyanaz.

2018. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell márkát/fajtát váltani, max ízt.

Az én golden retrieverem egész életében royal canin tápot evett: puppy(4 hónapos korig), junior(15 hónapos korig), adult(7 éves korig), majd senior(16 és fél éves korig). Plusz kiegészítőnek csak ízület erősítőt kapott kölyök, junior és idős korban, valamint tavasszal és nyáron olajat vedlésre.

Néha szoktam neki tenni rá valamit: nyers tojás sárgát(heti 1-2x), neki főzött húsleves(kéthetente egyszer, hús, zöldség, csirkenyakcsont), élőflórás kefirt(amikor füvet legelt és fájt a gyomra, ilyenkor gyógynövény kivonatot is csepegtettem bele), belsőséget nyersen(szintén kéthetente egyszer, máj, lép, tüdő, zöldpacal, szív, zuza, tőgy).

Illetve minden héten kapott egy nagy rágócsontot, amit egy héten keresztül rágcsált el.

Tanításkor almát és sárgarépát daraboltam nyersen, imádta őket és ezekért bármit megcsinált.

Kutya jutalom falatot sose kapott, nem is igényelte.

Boldog, egészséges, kiegyensúlyozott kutya volt, gyönyörű bunda, erős csontok, ízületek, szervezet, kitűnő érzékszervek 13 éves korig(utána kezdett romlani a látása, 14 évesen a hallása, de a szaglása mindig megmaradt, 15 éves koráig még szaladgált, utána már nem, de még másfél évig húzta, korához képest egészségesen).

2018. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!