Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen belsőségek adhatóak a...

Milyen belsőségek adhatóak a kutyának?

Figyelt kérdés
Elég ,ha zúza,máj,szív és pacalt kap belsőségként?Fontos,hogy kapjon tüdőt,lépet,vesét?Sok helyen olvastam,ezért kérnék tapasztalatokat.Ezekhez nem jutok,csak állateledelesnél,de ott mindig nagyon büdősek ezek a belsőségek.Zúza,máj,szív,pacalt normál boltban veszem.
2018. máj. 24. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen ezekre is szüksege van. A belsőségekben különbözőnvitaminok és nyomelemek vannak, amikre szüksége van. Belsőségnek hivatalosan a különböző mirigyeket,kivalasztószerveket nevezzük. pl. lép,vese,tőgy,here

A szív,zuza,tüdő izomhús.

Májból sokat nem szabad adni, mert a vitamint tartalmaz, ami zsírban oldódik és mint ilyen túladagolható. Szívet sem szabad túltolni mert magas a foszfor tartalma.

2018. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A zúza, szív inkább már húsnak számít. A máj a legfontosabb belsőség, abban van a legtöbb vitamin, ezért nem is szabad hetente két alkalomnál többször adni. A marha gyomor nemigen tartalmaz sok vitamint, viszont jó drága. Lényegében; nem baj, hogy nem kap tüdőt/vesét/lépet a kutyád, ha nem diétázik, ugyanis ezek sovány részek, én pont ezekkel etetem a kutyám mert fogyózik, kevés bennük a kalória. Szóval, ha nyers májat adsz neki, teljesen megoldod a belsőséggel bevitt vitaminpótlást.
2018. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Azért kérdezem ,mert azt tervezem,hogy /jó drága,ezért gondolkodok még rajta/száritott formában veszek tüdőt,stb.Csak 3-4ezer ft kilója.
2018. máj. 24. 18:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Te tudod :) Ha megteheted vegyél...:) A tüdőben sincs semmi extra, kalória pláne, én ezért imádom adni a kutyámnak, mert mint írtam, nem hizlal. Mondjuk piacon veszem kilója max 300 FT.
2018. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy pont azzal a kommentelővel sikerült megtalálni a hangot, aki láthatóan nem ért hozzá. Hogy váltaná ki a máj az összes belsőseget? Mi az hogy a vese " sovámy" rész???

Persze gondolom egyszerűbb arra halgatni, aki azt mondja, amit hallani szeretnénk...

2018. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Te idióta :) 99 kalória az zsíros?!


[link]

2018. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy értettem,hogy a vese nem annyiból áll, hogy " sovány rész". Ilyet izmhúsra mndunk. A vese pl. d vitamint tartamaz, amire szüksége van a kutyának. Belsősegnél tök mind1 a kaloria tartalom, mivel összeségében a kajája mennyiségéből 10% az optimális mennyiség. Ellenben a máj egyáltalán nem váltja ki.
2018. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is etetek vesével, pont, hogy soványabb mint a tüdő.

Én sem hittem volna.


[link]


Kérdező, semmi baja nem lesz a kutyádnak ha nem tudod léppel, vesével etetni. Részemről is a máj a nyerő ha megnézed abban van a legtöbb ásvánnyi anyag vitamin.

Gondolom tolod mellé a csontos részt, húsnak meg ott van a szív, zúza.

2018. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 Miért, talán a májban nincs D vitamin???


Tényleg értelmezhetetlen a kommented.


Kérdező, egyébként halat - akár csak pontyfejet - érdemes lenne adnod, szeretik rágcsálni, és sok benne az omega 3 zsírsav. Vagy lehet kapni akár a Lidl-ben fagyasztott sprotnit, nyersen az is jó omega forrás a kutyának.

2018. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 86%--os be van rúgva
2018. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!