Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kedveltessem meg...

Hogyan kedveltessem meg magamat egy staffordshire terrierrel?

Figyelt kérdés

Barátnőm szüleinek van egy staffordshire terrierjük. Mindig amikor meggyek hozzájuk elkezd ugatni. De nem agreszívan és amikor a kerítés közelébe megyek mindig hátrébb megy és onnan ugat tovább.

Másokat akik mennek hozzájuk azokat nem szokta meg ugatni.

Egyszer véletlen még kis korábban meg ijedt tőlem. Lehet amiatt fél még mindig és azért nem kedvel.

Hogyan kedveltesem meg magamat vele?



2018. máj. 26. 13:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Adj neki valami falatot. Kutya csak az idegenekre ideges, ha adsz neki kaját barátként tekint rád és nem fog megugatni.
2018. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Guggolj le, fogj egy illatos finom falatot és előbb utóbb oda fog menni hozzád. Akkor add neki oda a falatot és óvatosan simizd meg az orra-pofija tájékát.
2018. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Adtam már neki falatott. Ez nem ilyen egyszerü. Rémult pofával elvette és letette a földre.
2018. máj. 26. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Kerd meg a baratnodet, hogy setaltassatok egyutt a kutyat. Vezesd Te! Ha kicsit feloldodott jatszatok valamit, pl.: labdazas, de ez a fajta imad kotelet huzni/logni! :)

Amugy probaltad mar levegonek nezni es nem kedveskedni neki? Probald ki! Legkozelebb ha mesz hozzajuk nezd levegonek, ne szolj hozza, ne nezz ra, csak ulj le a kozeleben es tegyel ugy, mintha ott se lenne. Nagyon kivancsi lesz egy ido utan! :)

2018. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam levegőnek nézni is leültem és vártam.

Egy ideig mászkált körülöttem majd ott hagyot. De amikor mászkált akkor is nagyon félve közeledet párszor majd inkább elment a másik irányba.


Játszani is próbáltam vele. A közelembe se mert jönni.

Próbáltam a kötélhuzást is mert akkor nem feltétlen kell közelembe jönnie mert a kötél hosszú. De még a kötelett se merte meg közeliteni amikor fogtam.


Azért is kérdeztem mert nem egy könnyü eset.

2018. máj. 27. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Adj neki kaját, amit szeret, az is jó, ha nem kézből veszi el, hanem a táljába teszed. Ne guggolj le! Te legyél a magasabb, ne a kutya. Ismerkedésként a felfelé tartott nyitott tenyeredet nyújthatod felé, és hagyd hogy megszaglásszon.

Ne nézd levegőnek! (a macskánál javasolt ez a levegőnek nézés) Beszélj hozzá, köszönj neki, stb. Kommunikálj vele, akkor is, ha ugat, vagy ilyesmi.

A kutya picit féltékeny! Tudja ám, h ki vagy. Nálunk is ez volt, csak én a nő vagyok. :)

2018. máj. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj hozzá (végigolvastam még egyszer, előző vagyok), duruzsolj neki. Amúgy vannak kutyák akik félnek a férfiaktól,(pl mentett kutyák ha rossz tapasztalatuk volt). Vagy éppen a szituáció miatt. Csak finoman és kedvesen.
2018. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kipróbálom.


Kaját nem tudok neki adni mert azt még a barátnőm től se feltétlenül fogadja el. Nem eszi meg.

2018. máj. 30. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

A kaját én se a szájába adtam. Esetleg a táljába bele tudod tenni? Vagy ha azt nem érzed jónak, akkor csak a földre letenni a kaját, hogy lássa (tisztes távolból, ahogy érzed).

Egyébként idő és türelem.

2018. jún. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is szájába adom a kaját hanem a táljába. De nem eszi meg ha én adom.
2018. jún. 4. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!