Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az ágyra...

Hogyan szoktassam le az ágyra felmászkálásról?

Figyelt kérdés

Egy hónapja befogadtam egy kutyát, és az előző gazdája rendszeresen felengedte az ágyra, amíg pici volt. Most ő két éves, a "Lefelé" vezényszót nem érti és domináns is, és nem szeretném, ha felmászkálna az ágyra. Ha itthon vagyok, akkor csinálja, ha mosdóba megyek, vagy ha azt hiszi, nem látom.


Hogyan szoktassam le erről?



2018. máj. 28. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mielőtt megnyitottam a kérdést, illetve amíg csak magát a kérdést láttam, a leírást nem, az első gondolatom az volt, hogy ez dominancia harc. Amint elfogad téged a vezetődnek, le tudod parancsolni az ágyról. Ha nem fogad el vezérnek, akkor csinálhatsz bármit, mindig vissza fog mászkálni. Milyen fajta kutyus, mennyit foglalkozol vele?
2018. máj. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Agár.

Sokat foglalkozom vele, itthonról dolgozom, napi 4 óra séta,játék, futizás.

Hamarosan szerződést kötök házhoz járó kiképzővel is, ahol nulláról kezdünk mindent.


Mikor hozzám került nagyon omega kutya volt, két hete gobdolja úgy, hogy ő itt biztonságban van és lehet neki szemtelenkedni/szemétkedni.

Alapvetően jófej kutya, de totálisan kifordult magából, amint megszokott itt.

2018. máj. 28. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
A lefelé vezényszót épp úgy meg kell tanítani, mint mindent. Ilyenkor lezavarod. Ha pedig vissza akar menni, letiltod.
2018. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha lezavarom,csak jobban összekuporodik, és még inkább nem mozdul.
2018. máj. 28. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Azt írtam, hogy leküldeni, lezavarni. Nem azt, hogy csak próbálkozni vele. Persze, hogy nem megy le, ha teljesen hiteltelen vagy. Ha pedig még rá is hagyod, akkor te magad tanítod neki, hogy ne hallgasson rád, ne akarjon együtt működni. Ez a lehető legrosszabb dolog.


Döntsd el, mit is akarsz és mennyire gondolod komolyan. Ha azt akarod, hogy lemenjen, akkor érd el, hogy az első szólás után azonnal induljon el. Ha azt akarod, hogy soha, sehol ne hallgasson rád, akkor jó úton jársz.

2018. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
A nyakörvénél fogva le kell húzni az ágyról, amikor azt mondod, hogy lefelé! Tegyél rá otthon is nyakörvet, mert biztos azt válaszoltad volna, hogy otthon nem hordja.
2018. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
folyt.: és nem a hangerőt kell megemelni, hanem szuggesztíven kell erélyesnek lenni. Hogy érezze is, amit akarsz.
2018. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Például a dominanciádat azzal is kifejezheted, hogy nincs falatok adogatása, amikor ti esztek, hiába kunyerál. A kutyák általában egy nap egyszer esznek, du. 4-5 óra körül, addig ne adogass neki semmit sem.

És az ágyról való lehúzást úgy értettem,hogy nem akkor húzod le, amikor már 5-ször szóltál neki, hanem rögtön, ha nem mozdul. És utána meg megakadályozod, hogy visszamenjen, ha visszamegy, még a szobából is kivonszolom.

2018. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!