Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya harapásról leszoktatá...

Kiskutya harapásról leszoktatás? Hogyan? Kilyukaszt minden nadrágot és fáj is.

Figyelt kérdés
1 hete van nálunk, kicsi még. A szombatisztaság 2. naptól oké, ami zavar az a vad játéka. Nem lehet tőle menni fut az ember lába alá és harapja. Hiába szólok rá határozottan nem segít. Ma volt egy kis attőrés. Van egy kis flakonom amiben testpermet volt, abba öntöttem vizet és mikor jött harapni akkor mondtam, hogy nem és közben arcon spricceltem. Nap végére már elég volt néha a nem. De mikor nagyon belelovalja magát akkor a kezemre is támad amiben a víz van. 2 éves gyerkőc is van a családban. Jó lenne ha erről hamar leszokna. De hogyan?

2018. máj. 28. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Így csak félni fog minden sprétől, víztől stb..

Kölyök kutya rág-harap mindent, játszatok vele többet, egyébként ha picit nagyobb lesz ezt abba hagyja magától.

2018. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sokat játszunk vele. De napról napra egyre durvábban csinálja. Ezt a spriccelést kutyás ismerős mondta. Mindenki más azt javasolta üssem meg, de azt nem akarom. De a gyerek tele van már karmolásokkal és én is, mi is. Volt már pár kutyám, ilyet nem csináltak.
2018. máj. 28. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor fáj, akkor visíts, mint amikor a kölykök egymással játszanak. Tudni fogja, hogy fáj és abba hagyja.

Másik, hogy fogd meg a grabancát és picikét rázd meg és mond, hogy nem, vagy elég, nem szabad. Ezzel meg az anyját utánozod, mert Ő meg így neveli a kiskölyköket.

Így a legegyszerűbb kiskutyát nevelni, mert ez ösztönös nekik.

2018. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:40

Neveltél te már almot?

Az anyakutya nem rázogatja a kölyköt, ha helytelenül viselkedik.

Először odamorrant. Aztán ráfog a kölyökre. Ha ez sem használ, jön az odacsípés.

2018. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 4. jókat írt. (visítás, kit megrázás)

Ami nekem bevált és elég gyorsan, az a megszakításos módszer volt. Tehát játék közben, ha a kutya ráharap a kézre mondjuk, akkor azonnal rá kell szólni és elhúzni a kezet, mozdulatlanná váni (nem veszel tudomást róla) és csak akkor folytatni a játékot, ha kicsit lenyugodott, ha harap megint szünet. Ez nekem pár nap alatt megoldotta a harapdálásos csipkelődést.

Meg van olyan módszer is, hogy a szájába nyomsz valami mást, amit rágcsálhat...

A lényeg, hogy megértse, hogy téged nem harapdálhat.


Korábban, amit linkeltek a janus-facedfilabrasileiro oldal az jó. Abból is sokat lehet tanulni.

2018. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy ehhez a megszakításos módszerhez fontos, hogy senki ne hagyja, hogy rágcsálja a kezét. (Mondjuk ez mindegyiknél így van, tehát fontos a következetesség. Minél egyértelműbb a dolog, annál hamarabb érti meg, tehát hamarabb szoknak le róla)
2018. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!