Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni róla?

Zs. Mester kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Van egy törpe spiccem, aki a fajtájához híven nagyon szereti hallatni a hangját. És az lenne a kérdésem, hogy erről, hogy lehetne leszoktatni?

Van valakinek valami tapasztalata?



2018. máj. 29. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy nem szabad.
2018. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alap hogy ki kellene deríteni hogy miért ugat. Lehet hogy minden egyes alkalommal lopják ki a kertedből az almát:) Van e kapcsolat, rendszer az alkalmak között, mi váltja ki.


Valahogy a tudtára kell adni hogy nem szabad azt csinálnia, amit csinál, és ezt következetesen alkalmazni is kell. Tehát ha mondjuk ugat kettőt és te rászólsz hogy "hagyd abba", ő meg ugat tovább, akkor ne hagyd rá, hogy jólvan kis cukker akkor ugassál. Addig kell próbálkozni amíg el nem hallgat, és akkor békén hagyni, egy idő után összeköti a kettőt.


Kicsit több infó kellene, hány éves a kutya, amúgy reagál-e parancsra, mit próbáltál eddig, etc.

2018. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-2 szer menjetek el egy kutyasuliba ott segíteni fognak és ott mond azt hogy leg először az ugatásról szeretnéd le szoktatni aztán majd tanítod is nem muszáj oda járni csak kérd ki a tanácsuka, nekem egy rottweilerem van nekem szerencsém van mert ő nagyon csöndes csak akkor ugat hogy ha tényleg baj van.
2018. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kutyus még kölyök. Igen próbáltam már szépen, csúnyábban, de nem érdekli. Hogy miért ugat? Igazából mindenért. Ha már ránézek (komolyan!) elkezd ugatni, vagy ha éppen meglátja a macskát.

És egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni

2018. máj. 29. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy egy kutya suliban biztos tudnánk segíteni.
2018. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs oka rá, akkor valószínűleg csak fel akarja hívni magára a figyelmet vagy ki akar harcolni tőled valamit.

Ne hagyd!

A tiltás és az ignorálás jó kombinációja a megoldás.

(Megfelelő lefárasztás mellett.)

2018. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget 😉
2018. máj. 31. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!