Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Hogy...

Miért csinálja ezt? Hogy lehetne róla leszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kölyök németjuháazom és annyira vadul játszik kimegyek hozzá játszani felugrik lekarmolja az egész testem harapja a testrészeimet a kezemen a lábamat persze játékból csak hegyes a foga és sebes lessz tőle mindig játszva van vele de igy is! És a sok játéktól csupa eeb vagyok. Hogy lehetne róla leszoktatni? Ha hangosan rászolok nemért belöle! Én nagyon nagyon szeretem de már nem tudom hogy lehetne leszoktatni! Valakinek volt hasonló problémaja? Hogy lehet róla leszoktatni?
2017. júl. 11. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Fizikailag akadályozd meg, hogy ezt tegye. Fogd le, fogd össze a pofáját, ragadd grabancon, lökd el és hagyd ott.

2. Kezdj el vele kutyasuliba járni. Munkakutya, amúgy is szüksége van rá.

3. Játssz vele huzakodós játékokat is. Labdázz, rongyozz bele, húzzatok kötelet. A játékot te kezdd és te fejezd be, a játékszert tedd el a következő játékig.

4. Ne csak játssz vele, hanem neveld, tanítsd. Ül, fekszik, marad, láb mellett jön, rád néz stb. Játékkal vagy finom falattal motiváld, jutalmazd.

5. Mindennapi elfárasztós séta, játék más kutyákkal.

2017. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom kutya iskolába járatni mert nincs kocsink! Nincs közel kutya iskola. Pórázon már megtanítottam és nagyon szépen megy. Labdázni nagyon szeret szoktunk huzakodósat játszani. De játék közben is harabdálja a kezemet (játékból) De játék közben is engem könyedén fellök.
2017. júl. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!