Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben Jobb 1 Fajtiszta Kutya,...

Miben Jobb 1 Fajtiszta Kutya, Mint 1 keverék?

Figyelt kérdés
Mármint, 1 keverék mér nem olyan közkedvelt mint a fajtiszta?
2010. jún. 15. 18:16
1 2 3
 1/24 Akiteki ***** válasza:
39%
Nem Tudom, De Ennél Nagyobb Bajom Ne Is Legyen.
2010. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
17%
szerintem a keverék sokkal jobb... sokkal okosabbak, és nem hajlamosok annyira betegségekre, mint a fajtiszták...
2010. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%

szerintem nagyfokú sznobság miatt.

de amúgy el tudok képzelni olyat, hogy bizonyos fajtiszta kutyák generációkon keresztül valamilyen irányba lettek nevelve (mittudonmén, hogy jó vadász legyen, vagy nagyon játékos legyen stb stb) és így lehetséges, hogy bizonyos specifikus dolgokban jonnak, mint a keverékek.

2010. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Akiteki ***** válasza:
61%
Valóban! Attól, hogy egy kutyának ismeretlenek az ősei, automatikusan makkegészséges lesz és legalább 20 évig él.
2010. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem fajtiszta, fajtatiszta. Vannak, akik ragaszkodnak kifejezetten egy fajtához, őket úgy sem lehet meggyőzni a keverék tartásáról. De vannak az agyontenyészett kutyák, amik nagyon hamar megbetegszenek vagy agresszívak lesznek.

Nekünk voltak mind fajtatiszta, mind keverék kutyáink, és mind tud ugyanúgy szeretni.

2010. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%

Semmivel se jobb a fajtiszta kutya.

A keverék előbb megtanul mindent okosabb mint egy fajtiszta!:) Tapasztalatból mondom.

2010. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

azért "jobb" a fajtiszta,mert arról tudod,hogy kb hogy fog kinézni nagy korában. Mert mindenféle kiskutya nagyon aranyos,de a keverékek felnőtt korukra sokszor csúnyácskák vagy aránytalanok (mondjuk kicsi a feje a testéhez képest).


ezen kívül szerintem éppen olyan "jók" ,szerethetőek,taníthatóak stb.


Nekem volt keverék kutyusom és fajtiszta is, éppúgy szerettem mindet

2010. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Volt már Fajtiszta Golden Retriverem (menhelyről) és van jelenlegi kutyám, keverék,anyja Puli apja ismeretlen, és mégis sokkal könnyebb nevelni könnyebb minden vele, és sok heléyen olvastam hogy csak a fajtiszta a ,,király''...
2010. jún. 15. 18:33
 9/24 anonim válasza:
64%
Legfontosabb érv a fajtatiszta mellett,hogy tudod mire számíthatsz.Nem ér velük kapcsolatban meglepetés sem külsőleg sem belsőleg ha felnőnek.Ha meglátsz egy angol szettert hiába nagy Te sem menekülsz,egy ugyanekkora keveréknél viszont nem tudod mire számíthatsz.
2010. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

"

Semmivel se jobb a fajtiszta kutya.

A keverék előbb megtanul mindent okosabb mint egy fajtiszta!:) Tapasztalatból mondom.



Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:29

"

de ezt mire alapozod.

tapasztalat, persze. de valószínűleg nem az összes fajtiszta és nem fajtiszta kutyát tapasztaltad, hanem mondjuk kettőt.


kérdezőnek:

lehet, hogy azért könnyebb a puli-unknown "fajtát" nevelni, mert menhelyi, és nem pedig azért, mert nem fajtiszta.

2010. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!