Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkiet vagy Angol bulldogot?

Yorkiet vagy Angol bulldogot?

Figyelt kérdés

Hello!


A 11 éves kislányomnak vennék kutyust.

Nem szeretne se menhelyit se keveréket mert neki a Yorki vagy az Angol bulldog kell.

Nem tudja eldönteni,hogy melyik legyen.

Egy anyuka.

Köszi a válaszokat.


(ne nézzetek nagy képűnek)


2010. jún. 15. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Yorki

11 évesen nem ajánlom az Angol bulldogot még magamnak se vennék! 17/L

2010. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%

Ez nem kérdés. Yorki.

Egy bulldog nem való gyerek kezébe.

2010. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Yorki! És a kisgyerek gondoskodni is tudna róla? Mert ha nem, akkor semmilyen kutya nem való neki... Nem bántásból írom, csak kérdezem.

Üdv

2010. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

a yorki -mivel terrier- nagy fordulaton pörög éjjel nappal, tehát le kel fárasztani azért, illetve jelzőkutya, tehát a hangját is fogjátok hallani... könnyebb lesz a kislánynak viszont sétáltatnia, fésülgetnie stb...

viszont én a bulldogot választanám, azért mert zömökebb meg morcosabb a kinézete, nem hiszem hogy bármi baj lenne belőle. sokkal csendesebb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb kutyának tartom, és ha szépen pórázra van szoktatva, a sétáltatás se fog gondot okozni. 25 kg, szerintem azzal azért csak elbír a kislányod (én 50 kilósan vígan hordom mindenfelé az 55 kilós bulmasztifomat :))

szóval én biztosan az angolt buldogot választanám :)

2010. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit részrehajló leszek és azt mondom,hogy a bulldog legyen :):Nekünk bulldog van és nem cserélném el a világ minden kincséért sem.A zord külső mögött hatalmas érző szív dobog,sokkal odaadóbb,mint bármelyik másik kutya.A yorkikat én speciel nem szeretem (és most bocsi a yorkie-imádóktól),kicsit idegesít engem,az egyik ismerősömnek volt,és állandóan sipító hangon ugatott meg ugrált összevissza.Nagyon nem az " én stílusom " az a kutya.

Bulldog legyen:)

2010. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő másképp nehéz eset az a helyzet. A bulldog, jó kezekben tartva egy plüssmackó, aki ideje java részét hortyogással tölti, és ugrálni lehet a fején, az sem érdekli, de rossz kezekben 30 kg tömény izom, fájdalomérzék nélkül. Ha egy bulldog egy macska után megindul, akkor a kislány repül vele.


A Yorki bűbájos és szép, viszont nagyon akaratos, ezért nagyon könnyű elrontani. Az embernek nincs szive rászólni, mert olyan kicsi és védtelen. Őt kordában tudja tartani a kislányod egy pórázzal, de ha egy ilyen miniatűr terriert elrontanak, akkor lehet, hogy a póráz végén őrjöngő kis pukkancs lesz, amit viszont a nagykutyák nem néznek jó szemmel, és abból is könnyen baj lehet. Az elrontott Yorki agresszív lesz, de jól nevelt Yorki borzasztóan tanulékony és okos pihe puha kis társ.


Szóval ahhoz, hogy egy kislány meg tudjon nevelni egy kutyát, ahhoz érdemes neki megtanítani, hogyan kell.


A kutyaiskola nagyon izgalmas, és mókás, ráadásul a gyerek is sokat tanul belőle. Pl. következetességet, megfontoltságot.


Úgyhogy a legjobb, ha eldöntöd melyik tetszik, elolvastok együtt néhány kutyás könyvet, és belevágtok a kutyázásba. Elmentek egy jó tenyésztőhöz, vesztek egy kiskutyát, és ha eljön az ideje elmentek vele kutyasuliba.


Sok örömöt hozzá!

2010. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
43%

Van még néhány divatfajta, azokat nem kérte a gyerek?

11 évesnek egyik fajtát sem venném.

2010. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
pl mik a divat fajták mit ajánlasz???
2010. jún. 15. 19:12
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
macska
2010. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az uszkárok "könnyű" kutyák, érdemes lenne abba az irányba is nézelődni.
2010. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!