Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vízszerű hasmenés, mitől lehet?

Okrwdw kérdése:

Vízszerű hasmenés, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nagytestű kutyámnak 3 napja hasmenése van (teljesen vízszerű, naponta többször). Annyi "pozitivum" van talán, hogy kontrollálható, és csak akkor végzi a dolgát, amikor van rá lehetősége, nincs folyamatosan ingere.


Kajában ugyanazt a tápot kapja, mint eddig. Nagyjából semmi szokatlan dolog nem történt, amire gyanakodhatnék. Kullancsokat folyamatosan figyelem, cseppentve van. Ezt kizárom. Kaja kizárva.

Talán egy szokatlan történés volt, hogy 1 órát ültünk az állatorvosi váróban (enyhe fülgyulladás), arra is gondoltam, hogy nem-e ott szedett össze valamit.


Első körben délelőtt 11kor kapott egy antibiotikum szurit a dokitól (9-től 11ig 2x ment a hasa). Az antibiotikum óta 1x volt vízszerű széklete, DU 5 óra körül. Holnap kellene mennem még egy szurira, de aggódok.


Egy antibiotikum szuritól kellett volna, hogy javuljon az állapota, vagy így ne is várjam, hogy megálljon a hasmenés?


Más tünet nincsen. Nem lázas, nem levert, van étvágya, jó kedvű.


Én giardia-ra is gondoltam, ezért is kérdezem, hogy az antibiotikum mennyi idő mire hat, ha tényleg baktérium okozza.


2018. máj. 31. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű benyelt vmit, nem kell ennyire aggódni miatta. Az is lehet, hogy a rendelő(vagy más miatt) stresszelt. Pár napig adj neki rizst sárgarépával jól megfőzve napi több kisebb adagban és itasd.
2018. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok kutyástól hallottam a vízszerű hasmenésről. Talán vírus lehet. Nálam ilyen akkor jelentkezett, amikor táborban, őrületes melegben sokkal több vizet adtam a kutyámnak az átlagoshoz képest.
2018. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mondta az orvos, hogy mire gyanakszik? Csak mert a hasmenést általában vírus okozza, és ilyenkor az antibiót csak azért adják, hogy a legyengült/elfoglalt immunrendszert támogassák, attól önmagában a hasmenés nem fog javulni, a kutya immunrendszere kell, hogy legyűrje a vírust.

A mi kutyánknál pont ez volt a múlt héten, még a kedély és a kontrollálhatóság is stimmel. Ő is kapott két szurit, pedig egyértelműen, teszttel megerősítve vírusfertőzése van/volt.

Egy hétig rizs+főtt csirkemell diétát írtak elő, és amíg nagyon vízszerű volt a végtermék, addig orvosi szenet is kapott, minden étkezéshez egyet szétnyomva. Ma reggel volt az első normálisnak mondható végtermék, apránként elkezdek visszatérni a rendes kajájához, ami nálunk is táp.

2018. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!