Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani a...

Hogy kell megtanítani a kutyának az ugatást?

Figyelt kérdés

Az a baj a kutyával, hogy az elején még felizgul rá, mozog érte, de egy mukkot sem ad ki, malinoisról van szó.

És nagyon is labdamániás az eb. Azután pedig lefekszik, és addig vár, ameddig meg nem kapja, ha kell fél órát is...Segítsetek....


2010. jún. 16. 01:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Akkor én válaszolok is:

Ha éppen ugat, akkor add neki a parancsszót, és utána dicsérd meg, adjál neki jutit. Ha ezt többször megcsinálod, meg fogja érteni, hogy mit is akarsz tőle.

2010. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam erről, hogy valami hanggal rá kell venni a kutyát arra, hogy ugasson. Például lakásban élő kutyák esetén a bejárati csengő, vagy valami hangos zajt kiadó dolog, duda, síp, ilyesmik. Ki kell tapasztalni, hogy melyikre kezd el ugatni a kutya. Amikor felugat, jutalmazni és így egy idő után magától is menni fog neki, nem kell a hang.
2010. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

igen, elírtam, értelmet:)A fajtája egy Belga juhász, amit rendőrségnél alkalmaznak. Nem pedig redőrkutya a fajtája:D Csak ott alkalmazzák.Na de ez teljesen mindegy.Nekem elég amit megtanítottam vele.Már csak az ugatás hiányzik.

csengőnk nincs, és mondom labdit szoktak mondani, hogy ingereljem, de nagyon türelmes kutya( de csak ebben):)

A kapunál nagyon ugat, nagyon vad, tehát azt nem szabad uszítani , még csak hangal sem.De remélem a csibészelés során megtanulja:) köszönöm a válaszokat:D

2010. jún. 17. 21:08
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekünk boxerünk van, elég csendes fajta, de egy elég furának tűnő módszerrel tanult meg parancsra ugatni. Játékból ugattunk neki, erre ő is vakkantott néhányat; ekkor mondtuk a vezényszót és megdícsértük.
2010. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
sztem a pitizés nem gáz és sokkal jobb zstem mint a hülye ugatásod... reméljük hogy a hires rendőr kutyádnak több esze van mint a gazdájának...looser
2010. jún. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

utolsó:D

Kedves elég érdekes ember lehetsz:)

ő nem rendőr kutya, csak rendőrségen használják őket! És igen, a pitizés gáz, egy ilyen erőt sugalló kutyának.Miért probléma ez neked, ha valakinek nem tetszik?És igen, sokkal okosabb is mint a pitizés, az ugatásnak legalább van haszna...Majd az utcán ha valaki belédköt, akkor elkezded pitiztetni a kutyád, akkor biztos el is menekül ugye?Gondolkodni kéne:D viszont ha elkezd ugatni, akkor nem biztos hogy ott marad tovább:)


Loosseeerrr vagy:D

2010. jún. 18. 11:47
 17/21 A kérdező kommentje:

00*52

köszönöm a válaszod, megpróbálom:)

2010. jún. 18. 11:47
 18/21 anonim ***** válasza:
:))))))))Ha beléd kötnek, régen rossz, ha neked kell jelezni a kutyának, hogy ugasson.Jelre ugatásnak semmi komoly, hasznos célja. Max annyi, ha a gazdinak olyanja van, megugattatja a kutyát.
2010. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
teljesen mindegy, ne offoljátok szét a kérdésem légyszi!
2010. jún. 21. 22:21
 20/21 anonim válasza:
huhha bocs de sztem egy normális kutyát nem kell ugattatni az utcán ha megtámadják a gazdiját...ez gázz...looser
2010. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!