Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis münsterlandi vizsla jól...

A kis münsterlandi vizsla jól kijön a 11 éves lányommal?

Figyelt kérdés

Hello!


Szeretnék egy Kis Münsterlandi Vizslát a lányomnak.

A lányom 11 és ővé csak az övé lenne.

Jó lesz neki szerintetek?

Ha igen akkor lány vagy fiú legyen?


Köszi a válaszokat:Petra anyukája


2010. jún. 16. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen vizslát nem találsz Magyarországon, küldöldről behozni kész vagyon. Amugy jól kijönnének ha jól neveled a kutyát, de szerintem keress egy itthon is megkapható fajtát mert nem hiszem hogy kiadnál érte 300-400 ezer forintot.
2010. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A gazdát a kutya választja magának.
2010. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, ha az övé és csak az övé lenne, akkor nem lenne jó neki semmilyen kutya. Egy 11 évessel még nagyon sok minden történik, más városba megy gimiben, koleszos lesz, tinédzser lesz, és megőrül, fontosabb lesz a buli, meg a pasizás, mint a kutya stb. Az a kutya kb a lányod 26 éves koráig fog élni. Ugye te is tudod, hogy mennyi minden történhet még addig, amitől a tiéd lesz az eb?


Csak akkor vállaljatok kutyát, ha elsősorban a tiéd lesz. Egy 11 éves még nem elég magabiztos, megfontolt és határozott a kutyaneveléshez, és ha te nem segítesz neki legalább azzal, hogy hétvégente elhordod őket kutyaiskolába, akkor simán lehet egy ugatós, felugrálós, mindent szétrágós kutyátok, akitől majd aztán szabadulni akartok, mert nem tudtátok megnevelni, és tönkre teszi az életeteket, eluralkodik rajtatok.


Szóval ha magadnak nem akarsz kutyát, ne vegyél a gyereknek kutyát, hiába ígér bármit.

2010. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó nincs igazad ebben. Jársz te kutyások közé? Nem hinném az alapján amit írsz.
2010. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ő nagyon is figyelmes mert ezelőtt egy golden retrievere volt és nagyon jól gondozta csak az a baj pont most van egy hete,hogy meghalt és szegény halálra sírja magát.

Meg pont most csináltatjuk a kerítésünket és pont nekem a nagybátyám csinálja az anyukának.A lányomnak nagyon tetszik az a fajta és ő is amikor a kutya unatkozik és a lányom is akkor a nagybátyám meg ígérte hogy elviheti sétálni meg ilyenek.Már hétfő óta nincs neki suli és reggeltől estig ő gondozza a kutyát.Hétfőn megkérte,hogy lehet egy hetet csak az övé és a nagybátyám bele egyezett.Nagyon ügyesen gondozza meg vagyok lepődve.

2010. jún. 16. 11:34
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy rosszul írtam de tényleg nagyon okosan neveli.

Nagyon ügyesek.

2010. jún. 16. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó, ha ilyen komolyan gondolja 11 évesen az más, persze, hogy vannak gyerek felvezetők versenyen is, meg minden. De az biztos, hogy nagyon bonyolult dologk kutyával koleszba menni, vagy mondjuk Erasmusra, vagy külföldi munka, és ezer dolog közbe jöhet , egy 11 éves nem tud 15 évre tervezni. Én csak arra céloztam, hogy ha bármi történik, akkor neked kell felelősséget vállalnod a kutyáért, de ha volt eddig is kutyátok, akkor gondolom ez nem jelent gondot.


És igen, járok kutyások közé :) De sok olyat is láttam már, ahol a gyerek kapott egy kutyát, mert nagyon sírt érte, majd egy év múlva menhelyre/utcára került, mert nem volt aki foglalkozzon vele.


De ha jól sejtem itt más a helyzet, bocs a bizalmatlanságért, és sok sikert a kutyázáshoz :)

2010. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszike még gondolkodom.Mosonmagyaróváron lakunk és még csak mostlesz 6.as.A gimi is mosonmagyarováron van és még 7/8 év mire egyetemista lesz.
2010. jún. 16. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:
És a kutyát behozatod külföldről?
2010. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Anyuka:nem mert a nagybátyámék ilyet tenyésztenek és csak 4 utcányira vannak tőlünk.
2010. jún. 16. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!