Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kiskutyával...

Mit csináljak a kiskutyával akit nemrég hoztunk?

Figyelt kérdés
Ahogy bemegyünk 1-2 perc múlva elkezd "sírni" meg nyüszíteni. Főlleg éjszaka mert bezárjuk a teraszra, hogy ne csináljon semmi hülyeséget északa és tudja h hol a helye. 1. éjszaka 3-ig ki be mászkáltunk hozzá és most reggel alszik. De ha felébred és látja h nincs ott senki nyűszíteni kezd attól meg megszakad a szívem szegéykém :(
2010. jún. 16. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:

ez eleinte igy szokott lenni. ez az új környezet miatt van és fél egyedül. amint megszokja az új helyet bátrabb lesz. nálam is igy volt bár én azért több dolgot engedek meg neki.


üdv!

2010. jún. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyni, had sírjon. Tudom, nem egyszerű, mert ti is aludnátok,meg sajnáljátok is szegényt,de ki kell bírni. Ha mindig odamész, amikor nyüszít, megfogja tanulni,hogy ha sír, megkap téged. Jó ötlet, ha éjszakára odaadod neki a párnahuzatod, vagy valami ruhát ami a bőröddel érintkezik, hogy a szagod érezze. Ez is segíthet.Meg sok türelem és kitartás. És gratulálok a kiskutyához! :)
2010. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak teljesen igaza van. A legtöbb kiskutya sír, mikor új helyre kerül, hiszen új a környezet, csupa idegen arc veszi körül, és hiányzik neki a családja. Ez általában több napig is eltarthat. Ilyenkor azonban mély levegőt kell venni, és nem kimenni hozzá, mert hidd el, a kutya nagyon gyorsan megtanulja, hogy mit érhet el egy kis hisztivel. Ha kimész a nyüszire, akkor rögzül benne, hogy ezt kell csinálnia ahhoz, hogy kicsaljon titeket. A későbbiekben ezt már komoly fegyverként fogja használni:) Ne féljetek, abba fogja hagyni, csak kitartás kell hozzá.
2010. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány hetes a kicsi. Legjobb ha 7-9 hetesen választjuk el anyjától, és testvérkéitől. Ekkor 6-7 nap múlva már teljesen meg kell hogy szokja új helyét, és nem nyüszít. Flakonba szobahőmérsékletű vizet kell rakni, attól úgy érzi, hogy anyjával van. Egyébként napközben meg akár 18-20 órát is vele kell lenni, hogy ne érezze magát egyedül.
2010. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszokat:) nem megyünk ki hozzá este, de napközben sokat játszunk....Amúgy az ajtót is kaparja, "dörömböl", mert tudja, hogy itt vagyunk bent erre van karancia? :s
2010. jún. 17. 21:47
 6/7 A kérdező kommentje:
jah amúgy 4 napja hoztuk akk volt pontosan 8 hetes.
2010. jún. 17. 21:53
 7/7 A kérdező kommentje:
bocs **garancia
2010. jún. 19. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!