Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az olcsó kutyakaját "szeret...

Ha az olcsó kutyakaját "szereti" a kutyám vegyek neki azt?

Figyelt kérdés

Családi tragédiák sora után volt 2 év az életünkben amikor eléggé "lecsúsztunk". Annyira,hogy a kutyák is csak maradékot, és a legolcsóbb kutyakajákat kapták.

Szerencsére az utóbbi évben sikerült felállnunk, és már felső-középkategóriás kajákat veszek nekik.

Viszont az az igazság,hogy nem nagyon eszik.

Pontosabban komótosan, de lecsúszik nekik, viszont amikor az olcsó kaját kapják akkor pillanatok alatt beszippantják.

Gondolom megszokták azt, vagy talán jobb is, nem tudom.

A kérdés,hogy maradjak az olcsó kajáknál?Számomra sokszor nem túl bizalomgerjesztő az állaga ezeknek a konzerveknek, vagy tápoknak.

Vagy vegyem nekik a jobb minőségűt, és meg fogják szokni?


2018. jún. 6. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Azért az olcsót eszik, mert van benne (a sok műanyag mellett) egy csomó ízfokozó. Semmiképp se add az olcsó kaját, ha tudtok drágábbak is venni.
2018. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó kajában nem sok tápanyag van, ami van az is hozzáadott, mesterséges formában. Hús is alig, max egy kevés állati melléktermék. Viszont éppen emiatt tele van ízfokozóval, színezékkel, adalékanyagokkal. Ahogy az embereknél, úgy a kutyáknál is rá lehet "függni" ezekre. Mint a chips, sok ízfokozó, de semmi beltartalom. A jó minőségű tápban ezzel szemben nincs ilyen, így kevésbé lehet erős íze azok után amihez hozzászoktak. Meg fogják enni egy idő után, kaja mellett még nem halt éhen kutya.
2018. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%

Mi nem vagyunk lecsúszva, mégis főként maradékot kap a kutya, mivel minek etetnénk mesterséges hulladékkal, vagy szójával, ha ehet húst is? Jól bejátszik nálad a "Fuck Logic". :D


Ja, (kedves egyik válaszadó) műanyag egyikben sincs. Csak hogy tisztázzuk. Nem tudom, ki és mikor indította el ezt a "műanyag-kaja" hisztériát, de már nagyon-nagyon unalmas és abba lehetne fejezni.

2018. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
18%
Mi még egyszer sem vettünk neki konzerves kaját. A maradékot kapja meg mindig. Meg főtt husit.
2018. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem a maradékról az a véleményem,hogy nem kutyáknak találták ki.

Nyilván nem véletlen van külön kutya kaja.Tudom,hogy nem halna bele a maradékba sem, de azt is,hogy nem egészséges hosszútávon.

A másik meg,hogy nincs annyi maradék,hogy két nagytestű kutya jól lakjon belőle.

2018. jún. 7. 05:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki brit prémiumot. Olcsó, de nem szar
2018. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Az én kutyám kiskora óta csak és kizárólag az alábbiakat eszi meg:

csontos hús(nyak, farhát, láb, szárnyvég)+sima hús csont nélkül(lényegében bármi)+sárgarépa és brokkoli, mindez főzve. Hetente egyszer hús helyett halak vannak. Bármilyen. És ennyi. Semmi mást nem kap pluszba.

2018. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2%

"Nyilván nem véletlen van külön kutya kaja."


Nem hát, azért van, mert egyes emberek meglátták a piaci rést, a lehetőséget a naiv gazdáknál akiknek egy jó marketingkampánnyal mindent le lehet nyomni a torkán, na meg a kutyájuknak...

2018. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mész be az állatosba és veszel neki csirkét (fej, far-hát, belsőségek), marhát, lovat, kacsát stb? Nem tudom mennyit költesz havonta a tápokra, de nekem a német juhászom étkeztetése kijön havi 30.000 forintból. Szoktam neki venni ponty fejet is, tegnap marhatőgyet evett. Sokkal egészségesebb, lehet nyersen adni (disznó, vaddisznó tilos) és a napi 6 kutyacar helyett napi 1-et kell felszednem. 5 éve így etetek, szerintem ez a legjobb választás.
2018. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a közép vagy felső kategória pl Pedigre-t takar akkor nem csoda drága és még vacak is a miénk az orrát is felhúzza rá nekünk a Lidl-ben kapható Orlando chrunchy bites vált be nem tudom otthon van-e 900ft 2,5 kg nem a legolcsóbb fajta de elég olcső de a fehérje több benne mint a pedigree-ben macska kaja is Lidl a whiskas 4%-os hústartalma mellet ebben 30% van szóval nem mindig a drágább a jobb meg kell nézni mi van abban a tápban mielőtt az állat elé teszed.
2018. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!