Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a kutya csak fehér...

Baj, ha a kutya csak fehér húst eszik? Nem kéne neki a vörös hús is?

Figyelt kérdés
Visán Optimanova kutyatápot szeretnék venni, de csak nyulas, halas meg csirkés van belőle, ami mind fehér húsok, baj ez?
2018. jún. 7. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell neki "vörös" hús.

Van olyan érzékeny gyomrú kutya aki szó szerint szétesik a vörös húsoktól. Egész életében fehér húsokon él. Nyúl, kacsa, pulyka, csirke, esetleg bárány. Semmi baja nem lesz. 5-6 havonta esetleg váltogasd a fehérje típusokat. Fél év csirke, fél év nyúl, aztán hal.

De te ismered a kutyádat. Igényli a vörös húsokat? Jobban emészti őket? Szebb tőle a szőre?

Mert pl. az enyémnek mindegy.

2018. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy az izomzat főleg a vörös hústól fejlődik.

A bárány amúgy vörös hús.

A csirkére allergiás, szóval csak a nyúl és a hal jöhet szóba, ami amúgy a két kedvence észrevételeim szerint.

A visán és az acana között vacillálok, mert az acanának van a halas mellett a bárányos meg a red, ezért tudnám úgy adni, hogy minden másodiknak halas, közte egyszer bárány egyszer red.

2018. jún. 7. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint havonta gondoltad ugye? Mert sűrűbben váltogatni felesleges.

Sport kutyánál szinte kötelező a vörös hús, minden más esetben nem különösebben.

Az acana jó, de magas a fehérje szintje. A Red classicnak a legbarátibb 29%. A Visan sokkal optimálisabb a fehérjét és zsírt tekintve.

Milyen kutya? Mennyi idős? Kinti vagy benti? Mennyit mozog? Sportoltok?

2018. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, a bárány vörös hús, de könnyebben emészthető mint a mondjuk a marha vagy a sertés vagy a vadhús (őz, szarvas, bivaly, bölény).
2018. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kisközepes keverék, 10 éves, lakásban él, elég aktív, nem sportolunk, csak ásni szokott meg ilyen hétköznapi dolgok.

Kb 3 vagy 4 hónapra elég neki a nagy zsák táp, szóval ennyi időnként váltanám az ízeket, ahogy elfogy másmilyent rendelek.

Pont ezért gondolkodtam annyit, mert az Acanának jobbak az összetevői, de magasabb a fehérje és zsír aránya is. Ezért gondoltam a Visánra, de nem tudom nem-e lesz baja, ha nem eszik vörös húst, csak nyulat és halat váltva. Ti hányféle ízt váltotok? Kap fehéret és vöröset is? Az egészségére nem lesz rossz hatással?

2018. jún. 8. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ártasz.

Ez a mozgás mennyiség nem jelent nagy aktivitást. Mivel 10 éves hiába kisebb testű, már idősnek számít így a könnyen emészthető fehérjék, vagyis „fehér” húsok sokkal jobbak lesznek neki, ahogyan a visszafogott fehérje szint is. Vagyis a hal és a nyúl tökéletes lesz szerintem.


Az enyém nagytestű, kinti kutya. Halas vagy csirkés tápokat szokott kapni alapból, főleg tavasztól őszig. Én nem váltogatok sűrűn. Most közel fél évig Brit Care Champinot kapott (lazac és hering).

Ki akartam próbálni egy olcsóbb tápot, de az nem hozta az elvártakat így ahogy elfogyott váltunk. Mi is Visan Optimanovára akarunk váltani, csak mi az Adult csirkés verzióra. Télire adok magasabb zsírt és fehérjét. Az enyémnek magas fehérjéből az Acana Red Classic vált be a legjobban. Tehát összességében 2 táptípust szoktam váltani.

De ez teljesen egyed függő. Van ismerősöm aki évek óta halas táppal etet. A kutyának semmi baja.

2018. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Szóval akkor a Visán jobb lesz neki.

2018. jún. 8. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!