Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 30-40dkg cseresznyét...

A kutyám 30-40dkg cseresznyét megevett. Lehet tole baja?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 11:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Azért írom a magokat, mert csupán 2 szem cseresznye magja is már akkora mennyiségű ciánt tartalmaz, hogy az egy felnőtt embernek is súlyos méreg.


Amúgy mekkora kutyád van?

2018. jún. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Labrador, 10 honapos, 20kg
2018. jún. 10. 09:07
 13/19 anonim ***** válasza:

11-nek üzenem: Ellenvéleményem van: ha igaz lenne, amit a cseresznyemagról írtál, akkor én már nem élnék. Fiatal koromban (ilyenkor az ember mindent ki akar próbálni, vajon mit "füllentenek" neki a felnőttek és én is megettem EGYSZERRE nem 2, de legalább 5-6 cseresznyemagot. Azért nem többet egyszerre, mert keserűnek éreztem. Ez többször is megtörtént.

Hasonló az eset a kajszibarack-maggal. Erről azt állítják (és nem csak egyszerű emberek!!), hogy 5 mag megevése egyszerre halált okoz (ciántartalma miatt). Gyerekkoromban nem 5. de legalább 50 (ötven) kajszimagot megettünk egyszerre. Másnap és harmadnap ugyanúgy. Sőt, tavaly ilyentájt is megettem sokkal, de sokkal többet, mint 5-öt. Élek!!

Témájában ugyan ide tartozik, de nem kapcsolódik a kérdéshez: Már orvostól is hallottam, hogy a tiszafa minden része mérgező. Szép emlékű középiskolai biológia tanáromtól tudom, hogy a tiszafának a piros bogyójú termésén kívül minden része mérgezést okoz. Az édeskés termését már fiatal koromban magam is többször megkóstoltam (ettem), sőt - adtam a gyerekeimnek és unokáimnak is. Ők is élnek. (Tanárom állítását és az enyémet is alátámasztják a szakkönyvek és éexikonok is - lásd ott).

2018. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Félreértettél! Nem olvastad a 10-es kommentemet?

Csak akkor mérgező, ha szét is rágod. Én is pár éve nyáron 20asával nyeltem a magokat, úgy persze hogy nem árt.

2018. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amúgy attól hogy valami mérgező, még nem azt jelenti hogy belehalsz. A máj sok mérget képes lebontani, sokszor anélkül, hogy bármilyen tünetet okoznának.


A gyümölcsök magjában lévő cián viszont erős méreg, ezért veszélyes. De ha nem rágod el, nem lesz semmi bajod.

2018. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es, tévedsz, mert jól értelmeztem a szövegedet. Azt írtad, hogy 2 szem cseresznyemag SZÉTRÁGVA is súlyos mérgezést okoz. Erre reagáltam azzal, hogy nem ettem egyszerre többet, mint 5-6-ot, mert KESERŰ VOLT. Keserű pedig - ugyebár - csak szétrágva, csonthéjától megfosztva lehetett. Persze, semmi élvezet nem volt a keserű cseresznyemagban, de ettől függetlenül élek, és MÉRGEZÉSI TÜNETEIM SEM VOLTAK. Úgy hiszem, mindent tisztáztunk.
2018. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mázlid volt. :)

Nyilván nincs kőbe vésve, hogy meghalsz tőle, fiatal, erős szervezetnek nem minden esetben árt.

Csak azért mondtam, mert konkrétan kimutatták, hogy az a mennyiség akár halált is okozHAT.

2018. jún. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Maradjunk ennyiben. Mindegyikünk higgyen amit akar.
2018. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
a kutyusom nagyon jól van, de azért kerüljük az efajta gyümölcsöket, inkább zöldségezünk :D
2018. jún. 25. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!