Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja a kutyának,...

Lesz valami baja a kutyának, ha megevett egy egész élesztőt?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Lehet. Meg kelhet a gyomrába, és felpuffadhat a kutya. Telefonálj egy rendelőbe szerintem, és mondd el mi történt!
2018. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
A világon semmi baja sem lesz.
2018. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valaki azt írj lesz baja valaki meg azt írja nem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__682988-mi-le..


2 napja kicsomagolt állapotában száradó élesztőt ette meg. Kinti kutya.

2018. febr. 12. 17:15
 4/16 A kérdező kommentje:

2 napja száradt (teljesen bebarnult)

[link]

2018. febr. 12. 17:18
 5/16 A kérdező kommentje:
2018. febr. 12. 17:20
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Biológus vagyok, elég sokat dolgoztam élesztővel laborban. Az egyik kutatásvezetőm napi egy élesztőt eszik, a jótékony hatásai miatt. Én is adok a kutyáimnak. Nem egy csomaggal és nem is minden nap, de három felé szétosztok egyet.
2018. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3332323-igaz..


[link]

"Az élesztő növelheti, okozhatja az állat emésztőrendszerében lévő gáz felhalmozódását. Ez fájdalmas lehet, és súlyos esetben gyomor-, bélrepedést okozhat."


De olyat is olvastam, hogy élesztőt ad a kutyájának, hogy szép legyen a szőre, persze csak kisebb darabot

2018. febr. 12. 17:34
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nyers tészta


Ki ne látott volna már kutyát, aki ellopja az épp kelésben lévő nyers tésztát az asztalról? Amellett, hogy azt nem neki tettük oda, maga az állat is megszenvedheti a nyers tészta okozta panaszokat. Az élesztő ugyanis a kutya gyomrában is tovább dolgozik, és komoly puffadást, hasfájást okozhat. Ráadásul erjedés közben az élesztő alkoholt is termel, ami tovább ront a helyzeten."


[link]

2018. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

De figyelj, minek írtad ki a kérdést, ha te jobban tudod, s egy orvost sem vagy hajlandó felhívni, hogy esetleg megkérdezz egy olyat, aki tényleg ért hozzá?!

Tudod mit, akkor nem lesz baja, sőt kimondottan jót tesz a kutyának egy csomag nyers élesztő!

2018. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy állatorvost és kérdezd meg!
2018. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!