Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fésülhetném ki?

Hogyan fésülhetném ki?

Figyelt kérdés

Már régóta a border collie-k rajongója vagyok, (van két border collie-m) így hozzá vagyok szokva a hosszú szőr gondozásához. Viszont pár héttel ezelőtt találtam egy szörnyű állapotban lévő collie-keveréket. Akkor le volt soványodva, de hazavittem, azóta már sokat erősödött. Viszont mégis borzalmasan néz ki. Kisebb párna méretű csomók vannak a fenekén, a farkánál és a füle alatt. Régebben a hónaljánál és a lábánál is voltak, ám azok kisebbek, így ki bírtam bontani. A mostaniak óriásiak, egyszerűen reménytelen a helyzet. Próbálkoztam vízzel, langyos vízzel, de egyszerűen nem lehet kifésülni! Már azon is gondolkodtam, hogy ki kéne vágni, de 1,azt sem tudom, mert teljesen hozzá van tapadva a bőréhez 2,ha mégis kivágnám, az egész kutya foltokban meg lenne kopasztva...

Könyörgöm segítsetek, teljesen kétségbe vagyok esve!!!



2018. jún. 10. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Ha be van filcesedve, összeállva, kutyakozmetikus lenyírja.
2018. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Vidd kozmetikushoz.
2018. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Kozmetikus, ő megnézi, hogy ki tudja e bontani (leírásod alapján kétlem) , ha nem, akkor lenyírja.


Egyszer mi egy németjuhász keveréket találtunk és próbáltunk gazdit keresni neki. Óriási bogáncsok voltak a hátán meg a fenekénél, elvittük kozmetikushoz, lenyírta. Mondanom sem kell, hogy utána a kutya úgy nézett ki, mint valami bőrbeteg, rühes szegényke.

Minden gazdit kereső posztba bele kellett írni, hogy nem beteg, csak ki kellett vágni a sok bogáncsot a szőréből.

Viszont pikk-pakk visszanőtt a szőre. (És amúgy egy szuper gazdit is találtunk neki, aki ideiglenes kopaszsága ellenére beleszeretett, ha valakit esetleg érdekelt a sztori végkifejlete)

2018. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is BC-m van, az állatorvos nekem azt javasolta, hogy a Colliek szőrét ne nyírjuk le nyáron, esztétikailag sem nyújtanak szép látványt, és egészségügyi okokból sem javasolta, a dupla bunda szigetelő képességére, és a hőleadásra hivatkozva.

Nyílván ha nálad vészhelyzet van, akkor ezek a tényezők nem játszanak szerepet.

Bár nem látjuk milyen a kutyusod szőre, de esetleg egy kis balzsammal még próbálkozz be, azt hiszem lehet kapni kimondottan kutyáknak valót is.

Lefogod a bőrénél, hogy ne húzd olyan erőteljesen, ne okozz fájdalmat, szétdolgozod rajta a balzsamot, egy kicsit széthúzod a szőrt, és a legvégéről indulva határozott mozdulatokkal egy bontó fésűvel neki esel.

Nem irigyellek, lesz vele meló, de így talán még sikerülhet. :)


Lehet, hogy így sem jársz sikerrel, akkor irány a kutyakozmetika!

2018. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy lepontoztatok!


Úgy gondolom, az egy mondatos halál egyértelmű “tanácstól” bővebben kifejtettem hogy mit lehetne esetleg tenni...

Utolsó voltam

2018. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! Hiszti helyett értő olvasás!!! A kutya szőre tövig be van rasztásodva. Sérülés nékkül csak szakember tudja megoldani.

A fésülés is vezethet sérüléshez, ha nem elég óvatos az ember.

2018. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!