Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni ha az...

Mit kell csinálni ha az idősebb kutya morog a kisebbre?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy kan kölyökkutyát és a két éves szuka állandóan morog rá, pedig a kicsi nagyon barátságos és játszani szeretne vele és be is hódol neki. Ilyenkor mit csináljunk? Éreztessük az idősebbel, hogy őt is szeretjük, vagy szidjuk le, amiért morog és nézzünk át rajta?
2018. jún. 11. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Biztos lepontoznak, de ez a módszer már a múlt század elején is működött, valahányszor rámordul, rászóldz. Ha csak folytatja, még rá is csapsz egyet a fokos nyelével. Ez így persze nem élhető, fizikailag ne bántsd szegény kutyát. De valahányszor ellenségesen lép fel, szólj rá határozottan.
2018. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már több kiskutyát szokattam be nagyobb kutyák mellé. Amit előző írt, nem csinálnám! Ráverni meg egyáltalán nem vezet jóra.

Gondold el, ez kb.hasonló, mint mikor egy kb.2-3 éves gyereknek kistestvére születik, akivel többet törődnek, így a nagy féltékeny lesz, rosszul esik neki, stb.Fél hogy őt már nem szeretitek.Namost ha ráütsz, ezzel azt bizonyítod, igen, téged már nem szeretlek, még bántlak is, amit eddig nem tettem.

Nekem az jött be:Pár napig a kicsi és nagy csak nézték egymást, mondjuk kerítés volt köztük, vagy kicsit betettem valamibe, hogy ne tudjon nagyhoz odamenni.A nagy így szokta egy ideig.Semmiképp ne a nagyot korlátozd, az ő életében ne legyen változás!Később fokozatosan lehet közelebb engedni őket egymáshoz, mindennap több időre, felügyelettel.Lényeg a te viselkedésed, hogy a nagy azt lássa, természetes vagy, nem vagy ideges.Azt kell vele éreztetni, hogy mostmár a kicsi is a családhoz tartozik, neki is el kell fogadnia. Ha rámordul, nem rákiáltani, hanem határozottan rá kell szólni, hogy nem szabad.A kicsit nem szabad ráerőltetni a nagyra, ha nem akar vele játszani, ha nem szeretné hogy rámásszon, stb.akkor őt ettől meg kell védeni!A naggyal sokkal többet kell törődni!Úgy hogy a kicsi nincs ott, vagy ha ott van, vele akkor nem kell törődni! A kicsivel jó ideig úgy játsszál, foglalkozz, hogy a nagy ne is lássa.

Szép fokozatosan elfogja hagyni a féltékenykedést, ha nem adtok rá neki okot!És ha nem kell neki kötelezően elfogadni a kicsit és szeretni!

Szinte ugyanazok az elvek, mint ha kistesó születik.

Én mindig így csináltam.Legutoljára 5 felnőtt nagytestű kutya közé szokattam be egy picike talált kutyát.

Egyesével szokattam a nagyokhoz, fenti módszerrel.Szoktatási időn kívül pici külön volt tőlük.

3 hét kellett, mire mind az 5 elfogadta, mindegyiknek más idő kellett.Mikor mindegyik elvolt vele, jött az, hogy 2 kutya egyszerre, majd 3, stb.Gondolhatod, le volt írva, ki mikor.De ez így 100%biztos volt, hogy nem harapják meg, nem ölik meg.Azóta is jól vannak vele, már 1 éve.

2018. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az előzőnek köszi a választ. Az a baj, hogy a kicsi nem akar elkülönülni. Akkor nagyon sír. Próbálkozunk azzal amit mondtál. Köszi
2018. jún. 11. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs lehetőség arra, hogy különzárd őket; szólj rá a 2 évesre, hogy: "Nem szabad!"
2018. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kölyök folyamat ugrál a fején, akkor én hagynám, hgy jelezze neki : most sok vagy! Ebből a kicsi is tanul.


Plusz javaslom a külön együtt töltött időt az idősebbel, ne érezze, hogy itt a kis szőrös, és csak körülötte forog a világ.

2018. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem vészes, és mondjuk a kicsi hecceli, akkor természetes a viselkedése, hogy rászól. Ilyenkor hagyjad nyugodtan, lerendezik maguk között. Nem minden kutya szeret játszani. Viszont ha már bedurvul és mondjuk oda is kap, vagy csak erősebben morog, akkor rá lehet szólni, határozottan. De a kutyák is nyilván kialakítják, hogy kinek hol van a helye a ranglétán. A kicsi is megérti majd, hogy ne provokálja a nagyot, mert ő magasabb helyen áll a falkában.
2018. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!