Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyengült kutyának adhatok...

Legyengült kutyának adhatok ilyet?

Figyelt kérdés

Idős kutya, betegség miatt 6 kilót fogyott egy hét alatt a 16 kilós kutya. Most már meggyógyult majdnem teljesen, még gyógyszert szed, de nagyon gyenge, alig bír létezni is.

Láttam egy olyan receptet, ami kölyök kiskutyák tápszere, kérdés, hogy árthat-e neki, ha adok pár napig ilyet, az alábbiakból áll:

kecsketej vagy laktózmentes sűrített tej, tejszín, nyers tojás, főtt marhahús, mindez turmixolva ilyen pépes állagra + immunerősítő multivitamin paszta.



2018. jún. 11. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Többször kis adagot. Gyógyulást neki!
2018. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon legyengült kutyáknak ezt szokták adni:

[link]


Amit leírtál ,szerintem egy instant hasmenés a kutyának,bár nemtudom mik az arányok. Ha házi készítésűnél szeretnél maradni, akkor a tejszínt kivenném belőle,viszint raknék bele nyákosra főzött rizst. Ez segít összetartani a kakát, és remekül hízlal, sportkutyások is sokan etetik.

2018. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Laktózmentes tejtől és ha eddig nem volt gondja a tejjel, akkor a tejszíntől sem lesz hasmenése. Sok kutya bírja a sima tehéntejet, mások nem. Te ismered a kutyád kérdező, te tudod, hogyan bírta eddig a tejes cuccokat. Ha bírja, akkor jó regeneráló menü. Rizst én is javaslom!
2018. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sima tejet is szokott kapni, szereti és sosem volt tőle baja.

Csak azért kérdem, mert ez kiskutyáknak van igazából, nagykutyának nem e árthat az ilyen tápszer féleség.

Köszi a válaszokat és a jókívánságot.

Rizst az evett(50%) sárgarépával(30%) és kevés pulykahússal(20%) főzve, ez volt egész héten a diétás menüje, most visszatértünk a tápra, de gondoltam felturbózom, mert nagyon gyenge.

Állatorvos is javasolta a vitamint, csak ezt nem kérdeztem.

Köszi még egyszer.

2018. jún. 11. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!