Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya láncon, kerítés nem lesz?

A kutya láncon, kerítés nem lesz?

Figyelt kérdés
4 éve költöztünk ide, a szomszédban egy elhagyatott telek van, amire kb havonta jön füvet nyírni a nem túl kulturalt, sötètbőrű tulaj. Már akkoris kèrtük, hogy csináljon kerítést (jogszabály szerint az a fele az ö dolga) erre tett le kerítèslábakat, háló nèlkül. 4 èvet kèrtuk hogy tegyen rà hálót, had engedjük el a kutyàt. A válasz mindig az volt, hogy majd... Most viszont meguntuk, húztunk rá hálót, elengedtük a kutyát. Tegnap jött a szomszéd, hogy azonnal bontsuk le a kerítést, mert rendőrt hív. Lebontottuk...a kutya újra láncon van. Nemtudom...tanacstalanok vagyunk. Sajnos nem lehet vele beszelni, mert kb mindig részeg, tegnap rám kezet is emelt, meg anyázott osszevissza. Ha nem hajlando megcsinálni, legalabb hagyja, hogy mi csinaljuk meg!!! De nem szeretném hogy a kiskutyám tivabb lancon legyen. Mit lehet tenni?
2018. jún. 12. 09:44
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Nem opció, hogy elajandekozom a kutyat, elore szolok!!!! Amugy kinti benti kutya, csak ha nagyon muszáj akkor van lancon, amugy ittbent van velünk
2018. jún. 12. 09:45
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

fogod magad és 1 m-re a kerítéslábaktól csinálsz magadnak kerítést....


A saját telkeden össze-vissza keríthetsz mindent, engedély sem kell rá.

2018. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
De az èn telkem nagyobb. Hát könyörgöm, azt is kifizettem! Miért adnèk neki ingyen a telkemből?! Igyis kicsi, ugy meg kb a ház mellett lenne a kerítès :(
2018. jún. 12. 09:52
 4/45 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt csinálnám, bevállalnám, hogy kicsit kisebb lesz a telkem, és húznék egy saját kerítést a másik mellé.
2018. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Tehát nincs valami jogi vagy bàrmi lépés?
2018. jún. 12. 09:54
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Siman egyetertek.. Inkabb kisebb legyen a telkem mint szegeny kutyus lancon legyen :(
2018. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Igen, ez a végső megoldás sajnos. Bar en nem vagyok benne biztos, hogy egyik ejjel nem barmolja szét a kerítést, ha csinalok. Mert azzal fenyegetőzik... Azt hittem van erre valami komolyabb megoldas. De akkor tényleg igy lesz.
2018. jún. 12. 09:56
 8/45 anonim ***** válasza:
71%
én is saját kerítést húznék. itt nincs jogi megoldás. vagy ha van is, évtizedekig fog tartani, csomó pénzt rákölthetsz az ügyvédre. abból meg már kijönne egy tonna kerítés is.
2018. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Allitolag nincs pénze befejezni a keritest. Mi befejeztuk neki, ingyert. Erre lebontatta... Nem ertem komolyan...
2018. jún. 12. 09:57
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Van jogi megoldás, ingatlanjogi ügyvéd, felszólítani a szomszédot, hogy gondoskodjon a telekhatár megfelelő kijelöléséről, ha nem teszi meg, akkor lehet bírósághoz fordulni, stb.

De ez sok pénz, sok idő. Plusz, ha nyersz is, mi rá a biztosíték, hogy éjszaka nem barmolja szét a kerítést, hogy most ígéri?

2018. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!