Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentett kutya nem játszik...

Valamitvalamiert23 kérdése:

Mentett kutya nem játszik semmivel. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2,5 éves Rottweiler Erdélyi kopó keverék kutyám.

Egy éves koràban került hozzám, az utcárol fogadtam be. Beteg volt, sovàny, és láthatóan rendszeresen bántalmazták.

Annyira félt, hogy ha felemeltem a hangomat már akkor is maga alá vizelt, ha egy toll(!!) volt a kezemben már attol is menekülőre fogta.

Mostanra sikerült teljes életű, kiegyensùlyozott és szófogadó kutyát nevelni belőle, már nem retteg semmitől, védi a területét, a félelem semmi nyoma nem látszik rajta.

Viszont semmivel sem hajlandó játszani, gondolom az oka az, hogy teljesen kimaradt a játék a kölyökkorábol.

Nem érdekli a labda, sem a kötél, sem a bot.

Bírkózni néha van kedve, de ez is helyzetfüggő.

Fogadjam el, hogy ő nem fog sosem játszani, vagy esetleg van valami ötletetek, amivel fel lehetne kelteni az érdeklődését?

Köszönöm!



2018. jún. 12. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van egy pont ugyanilyen történetű mentett tacskó keverékem, ő már tíz éves, szintén egy éves korában az út szélén kirakva találtam. Nem játszik azóta se. Pedig én is próbáltam mindennel, nem érdekli. Én elfogadtam és ráhagytam, az emberek se egyformák, a kutyák se és ennek ellenére boldog, várja a sétákat és imád kiruccanni otthonról.
2018. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az én mentett kutyám sem tudja, hogy mi a játék. Konkrétan fél a labdától! Ha dobom felé, fülét-farkát behúzva menekül. Biztosan kővel dobálták, ezért maradt meg benne ez a félelem :( eleinte én is vásároltam neki a játékokat, aztán feladtam. elfogadtam így. a törődést máshogy kapja :) jól megdögönyözöm, elviszem sétálni :)
2018. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha jóban van a többi kutyával, akkor vidd el közösségbe! A kutyafuttatóban úgyis bevonja a többi kutya a játékba, ha van kedve akkor ő is be fog állni. Viszont ha nagyon nincs kedve, akkor tiszteletben kell tartani.


Nálam volt egy mentett pincsi ideiglenesen, a gyepiről jött. Ő sem akart semmivel játszani, de amikor kivittem a kertbe a kutyámhoz, akkor ő addig pattogott a kötéllel és a labdával amíg a pincsi is kedvet kapott. Nyilván nem azonnal megy, de egymástól is tanulnak. :)

2018. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nekem tenyésztőtől van kutyám, nem mentett, aranyélete volt mindig is. Viszont a labda egyáltalán nem érdekli, más játékok már jobban, a csipogósakat nagyon szereti, de sosem játszik fél-egy órákat egyhuzamban. Tízszer, tizenötször visszahozza, fut vele két kört a kertben és annyi. Ingergazdag környezetben sokszor egyáltalán nem is játszik, csak ha olyan kedve van. A kutyák is nagyon sokfélék, ha valami nem okoz nekik örömet, nem kell erőltetni. Mondjuk nekem is hiányzik hogy hosszú percekig labdát dobáljak, remélem a második kutyám apportosabb lesz. Nem lenne rossz ha mikor beteg vagyok, vagy nincs semmi energiám, úgy is le tudnám fárasztani a kutyámat hogy csak egy helyben állok :D

A falkában való játék amúgy tényleg jó ötlet, a haverokkal az enyém is mindig benne van a buliban.

Meg vannak ezek a valódi nyusziszőrös dummyk, amik a vadászkutyák kiképzésére valók eredetileg. Nos, lehet hogy lesznek akik ellenzik ennek a kis cuccnak az egyéb célú felhasználását, de játékként is alkalmazható, be szokta pörgetni a kutyákat. Persze nem olcsó.

2018. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Megpróbálhatod azt, hogy leülsz a szoba közepére egy játékkal, és úgy viselkedsz, mintha az lenne a világ legnagyszerűbb dolga :D

Játssz vele, a kutyát észre se vedd.


Ha közelebb jön megnézni, akkor megpróbálhatod hanggal "kínálni" neki ("Jajj, miez? Kéred? Kéred?" gyorsan és izgatottan :D) de játssz vele tovább, egy idő után lehet hogy beadja a derekát és megpróbálkozik vele ő is :D


Azt is megpróbálhatod, hogy leguggolsz vele szemben, és az egyik kezedből a másikba gurítod, a kutyus orra előtt, hátha rándul egyet a vadászösztöne :)

2018. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Szintén egy mentett kutyunk van. Egy éves kora körül került hozzánk.

Nálunk bevált az, amit az előttem szóló írt. Én játszottam a lasztival guringázva magam előtt, óvatosan kicsit a levegőbe dobva. Aztán rájött ő is, hogy milyen csudajó ez. Bár egy nagy labdaszerű szőrmés pompom a kedvence. Teljesen megkergül, ugrál mint egy kis kecske, amikor játszik vele :)

Megpróbálhatod te is így ösztönözni, de tényleg nem a világ vége, ha nem játszik.

A szüleimnek egy menhelyi kutyusuk van, kb 2 körül volt, amikor befogadták. Ennek már 10 éve, azóta se játszik. A sétát meg a dögönyt imádja. Teljes életet él enélkül is.

2018. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformák a kutyák, nem mindnek ugyanaz okoz örömet. Az enyém menhelyi potyalakó volt 5 évig, pár hetes korától kezdve. Nyilván, mivel menhelyen nem foglalkoznak úgy a kutyákkal, így neki is kimaradt a játékos kölyökkor. Plusz rettegett, szinte mindentől: ha berepült egy légy zümizve, már szaladt a konyhába, ha megmozdult a függöny a széltől, már szaladt a konyhába, ha leültünk vasárnap a családdal ebédelni, akkor a szobába szaladt behúzva magát. Félt a férfiaktól, a nagyobb darab emberektől, a kisgyerekektől, a kutyáktól, macskáktól, háztartásban előforduló dolgoktól, ásványvizes üveg, tál(igen, a saját kutyatáljától is), megijedt, amikor a saját körme kopogott a padlón és még sorolhatnám. Volt vele dolgom bőven.

Játék neki az, ha a labdát nem viszi a szájában, hanem a mancsával pofozza, mint a cica. Az öt év menhelyen, hiába félt a kutyáktól, mégis hiányzott a kutya társaság, de mivel a kutyáktól félt, ezért feltalálta magát, ellopta az egyik plüssmackómat, ami gyerekkorom óta ott hevert az ágy sarkában egy bizonyos emlék miatt. Voltak még plüssök, de Ő ezt választotta. Azóta azzal úgy viselkedik, mintha a kis társa vagy kölyke lenne, nyalogatja, ráhajtja a fejecskéjét és úgy alszik el. A mai napig akárhányszor feljövünk a sétából mindig az az első, hogy beszalad ellenőrizni, hogy megvan-e jól van-e, nagyon aranyos.

Imád sétálni, imádja a havat és imád pocok után ásni.

Szóval meg kell Őt ismerned, észre kell venned, hogy mi teszi boldoggá.

Utáltam, mikor a három órás sétából Ő kettőt a mezőn vadászva töltött, mert akkor csak voltam, nem haladtunk, mert Őkegyelme vadászott. De rájöttem, hogy neki ez boldogság és így engedem, jó látni, ahogy ugrándozik:)

2018. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!