Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kinti kutyát tart, és...

Aki kinti kutyát tart, és nincs szabad bejárása a házba, az megindokolná nekem, hogy miért?

Figyelt kérdés
Számomra annyira idegen a kinti kutya fogalma aki nem jöhet be a családhoz a házba, és kiváncsi vagyok, hogy aki nem engedi be oda a kutyát ahol a “falka” is van, az miért döntött így? Nem provokálok csak tényleg érdekelne.

2018. jún. 16. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Falun lakom, itt nem is láttam sokáig olyat, hogy kutya a házban, csak már felnőtt fejjel. Kutyának kint a helye mifelénk.
2018. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ebben nem igazán látom az indoklást.
2018. jún. 16. 21:17
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Pedig burkoltan benne van, arra (és sok más helyen is) az a szokás, azt tanulták a gyerekek a felnőttektől generációkon át, hogy a kutyának kint a helye. Ahány család, annyi szokás. Nálunk is kint voltak régen, most amióta én dönthetek nálam benti és kinti-benti kutyák vannak.
2018. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Az én kutyám kiskorában sokat volt bent. Ma már nem jönne be akkor sem,ha hívnám. Utál bent lenni,mert nagyszőrű,és nagyon melege van,plusz kint "dolga van", ha morran egy kutya,már indul is. Felnőtt,nem igènyli. 9 èves mudi kan.
2018. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Főként tényleg csak a szokás, hagyomány miatt. Bár kérdés ugye, hogy az a szokás, h legyen a háznál egy élő riasztó, vagy az, hogy azt nem engedjük be a falkához...


10 évesen kaptam az első kutyámat, most 20 vagyok, de még apámmal élek, szóval nem egyedül az én döntésem, hogy a kutya csak korlátozottan jöhet be.

Mikor 5 évesen ivartalanították be akartuk szoktatni, de ha nem voltunk itthon bepisilt, bekakilt és szétrámolt(ha itthon voltunk simán kibírta a 8-10 órát). Ő velünk szeretne lenni és nem a házban. Ezért ha itthon vagyunk max napi pár órát lehet csak bent télen és ősz végén, mert én hiszek benne, hogy ha 14-16 órát bent lenne velünk nem fejlődne ki a téli bundája és a maradék időben fázna kint.

Apámnak további indoka, hogy szőröz, koszol és büdös, de ő régebben is az a kutyatartó volt(mikor még volt kutyája), akinek a kutya egyfajta riasztó, dísz, hétvégi túrákhoz társ és egy simogatható valami.

Ha egyszer lesz egy saját házam, biztos lesz majd benne egy, a ház többi részétől elszeparált fűtött szoba kutyaajtóval direkt arra az időre, mikor nem leszek otthon, de jelenleg, ha felrankánk egy kutyaajtót, azzal csak az esetleges betörők kezébe adnánk a kulcsot...


Van, akinek a kanapén fetrengős közös filmnézés nem ér annyit, hogy naponta takarítson plussz egy órát vagy a koszban éljen.

Lehet, hogy ezt sokan nem értik, de akkor pedig fel lehetne tenni azokat a kérdéseket is, hogy miért nincs minden szobába bejárása a kutyának, miért nem aludhat veled az ágyban vagy miért csak annyit sétálsz vele amennyit.

2018. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk bent lakik a kutya (van kert, napközben néha kimegy, de 90%-ban ott akar lenni, ahol épp mi is), de azért megpróbálok válaszolni a kérdésedre.

1. szőrőz, behordja a koszt, ha esett, akkor fog a lába, büdös

2. a kutyáról már-már meg is feledkeznek néhányan, a láncon tartott, (vert, éheztetett) kutyákkal pedig a kedves tulaj nyílván nem ágyban ölelkezni akar majd...

3. higiéniai okoból nem mehet a házba a kutya (pl allergiás családtag miatt, bár ez ritkaság)


Benne vagyok állatvédő csoportokban, menhelyen önkénteskedem. Véleményem szerint, Európában nálunk, a lengyeleknél, szlovákoknál és a románoknál a legrosszabb az állatjogi helyzet.

Vannak falusi rokonaim, amikor megyek látogatóba, egész úton a sárban tengődő kikötözött kutyák miatt fáj a szívem.

Ha valaki tenni akarna, pl videóra vette ahogy az alkoholista gyökér veri a kutyát, a rendőrök, a jegyző SEMMIT nem tesz. Néha olyanokat mondanak, hogy ez nem az ő dolguk, meg hogy érdemes lenne becsöngetnie a civilnek, hogy érdeklődjön az állat(ok) felől. Komolyan??? A civil nyílván majd becsönget az agresszív, drogos, alkoholista népséghez, hátha jól össze is verik, amiért "szaglászik" a kutya sorsa felől...

Amilyen állapotban van az ország, nem csodálkozom, hogy az állattartás az elmúlt 400 évben semmit sem javult. Az emberek ostobák, lenézik az állatokat, hiszen 20.000 forintért bármikor tudnak venni egy szaporítós kutyát, lássa csak a szomszédság, hogy nekik erre is telik... Falun az emberek nagyrésze fokozottan agresszív, alkoholista, így a családtagok, állatok bántalmazása eleve gyakori. Na meg ugye az erőfitogtatás... Nincs munka? Az asszony megcsal? Ugat a kutya vagy csak odaszart az udvarra? Ürügy mindig van.. Egy 8 általánost épphogy csak elvégzett ember csalódott az életével, a frusztráltságát valakin le kell vezetnie, erre van a kutya. Legalábbis ebben az országban.


Szerintem aki szereti az állatokat, és nem csak áltatja magát, az törődik a kutyájával. Ha kertben tartja, akkor is napi több órát foglalkozik vele, gondoskodik róla, hogy az eb ne unja magát halálra a hátsókertben.

Magyarázkodni lehet, de ne mondja nekem magát állatbarátnak valló ember, hogy valós indok lenne arra, hogy egy kutyát az udvarra ki.b.szva kelljen tartani

2018. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk pl úgy van hogy ikerház közös első udvarral. De mindkét családnak van saját hátsókertje, veteményese elválasztva. A kutyám a hátsó udvarba van mivel az elsőt nem tudjuk úgy megfelezni hogy jó legyen. Valamelyikőnknek akkor vagy a garázst kéne máshova építeni vagy a bejáratot átrakni a ház másik részére. Úgy nem tudjuk a kutyát tartani hogy az első udvarba legyen és a házba is bejárhason mer vagy a szomszédot vagy annak ismerőseit nem engednébe meg így nincs viszály. Bejönni bejöhet pl bent is eszik de ha megpróbálom hosszabb ideig marasztalni pl hogy egy film erejéig maradjon bent max 20perc és kikéretőzik (nem wc ügy miatt). Addig jönbe amígeglesi hogy élünk és virulunk meg amíg eszik. Utána fontos ugathatnékja van és nem ér rá velem bent lenni.
2018. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
En sem tudnék kinti kutyát tartani. De van több ismerősöm akinek az álomfajtája nem igazán kompatibilis a benti tartással. Pl berni pásztor, moszkvai őrkutya, husky. Attól hogy egy kutya nem mehet be a lakásba még nem jelenti azt, hogy nem foglalkoznak vele eleget.
2018. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ét huskím van, nem maradnak meg bent, kvázi fél óra alatt átrendezik a lakást, kaparnak, vonyítanak. Kint egésznap játszanak, persze napi 2x2órát foglalkozom velük, sokszor én is beszállok a játékukba. Nagyon szeretnék néha hideg téli estéken a tv előtt hozzájuk bújni, de az Ő érdekükben nem teszem, mert nem szeretik. De kint persze lehet őket ölelgetni, olyanok mint két elő plüssmackó:)))
2018. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsóét, neked tényleg átjött mit akarok :) Nem arra gondoltam falun miért tartják őket kint, meg láncon stb., hanem olyanok válaszát vártam, akik elvileg szeretik a kutyájukat, mégsem engedik be a házba .
2018. jún. 17. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!