Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők! Nálatok szabad...

Elvált szülők! Nálatok szabad bejárása van a gyereketeknek a házatokba?

Figyelt kérdés
Azokra az esetekre gondolok, amikor a másik fél neveli.

2016. okt. 28. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen!

16 éves fiú, kulcsa van a házhoz. Hozza kell tenni, az új párommal rendben kijönnek, értelmes, talpraesett, érett "gyerek". Általában előtte mindig egyeztetünk, de vannak olyan esetek is amikor csak ugy "beállít" :)

Mindig örülünk neki, hiszen a gyermekem, és szeretem!

2016. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkét gyerekemnek van kulcsa hozzám is és a másik szülőhöz is, pedig már felnőttek a gyerekeink. Számomra ez a természetes, de nyilván ehhez bizalom és intelligencia is szükséges mindenki részéről.
2016. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Elvált nőként: nincs szabad bejárásuk olyan értelemben, hogy kulcsuk legyen. Logikus, mivel más településen is laknak, és elég kicsik a gyerekek ahhoz, hogy csak úgy beállítsanak. Én legalább is szívrohamot kapnék, ha kíséret nélkül átbuszoznának. :)

Aztán kiderül, mi lesz később.

2016. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3: Hány évesek a gyermekeid?:)

Többieknek: köszi a válaszokat :D

Jöhetnek még... :D

2016. okt. 28. 21:07
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elvaltak a szuleim es habar kozos nevelesben vagyunk telhes mertekben akkor allitunk be amikor akarunk es mindket szulonk szivesen lat barmikor attol fuggetlenul hogy epp nala vagyunk-e vagy sem.Eg sose gondoltam arra hogy egyszer meg kerdezem hogy nehetek-e es a valasz nemleges Nemigazan szoktam megkerdezni max csak h hogydolgoznak es akkor akkor megyek de alltalaban csak betoppanok. Es azis bantana es zavarna ha bemennek szo belkul valamelyikojukhoz es azt mondank h ez nem szabad es hogy rossz hogy jottem....
2016. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem én vagyok a szülő, de elvállt szülők gyereke vagyok. Anyával lakom, apához van kulcsom, bármikor átmehetnék ha akarnák. Apa kérni is szokott néha ha nincs otthon hogy menjek át virágot locsolni vagy valami.
2016. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

A férjem két gyerekének van kulcsa (13 és 15 évesek), eddig bármikor jöhettek.

Én megkértem a férjem, hogy ha jönni akarnak akkor elötte telefonáljanak. Hamarosan jön a közös baba és tekintettel kell lenni rá!

2016. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Emberek miért kell lepontozni? :D Egy olyan kérdést tettem fel, amire gyakorlatilag nem létezik helytelen válasz. Csupán arra voltam kíváncsi, hogy csak szerintem nem normális az, amit az apám csinál :D
2016. okt. 28. 23:49
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Ez a gyakori, itt mindenért lepontoznak. :D


Egyébként nagyon sok dologtól függhet, de szerintem egy házhoz/lakáshoz csak annak legyen kulcsa, aki ott él. Nem kell feltétlenül engedélyt kérni, de azért illik odatelefonálni, hogy te figyu átmegyek, akkor is, ha a gyerekem vagy bárkim, mert ettől függetlenül, ha nem nálam él, akkor nem biztos, hogy fel vagyok készülve rá.

Pl. ha elmegyek egész hétvégére egy üzleti útra, akkor elég gáz lenne vasárnap arra hazaérni, hogy a 15 éves fiam péntek óta ott van egyedül a lakásban, mert összeveszett az anyjával.

Vagy ha esetleg egy jobban sikerült estén megismernék valakit, és másnap reggel ránk nyitna a gyerek.

Több gyereknél meg pláne érdekes lenne, ha kényük-kedvük szerint mászkálnának át a lakásomon.

Szóval egyértelmű, hogy ha bármi gondja-baja van, vagy csak látni szeretne, akkor jöhet, ez természetes, de mivel nem az ő lakása és nem is lakik ott papíron sem, ezért ne legyen kulcsa, és ne szó nélkül állítson be, mert egy háztartáson belül sem robogunk be a másik szobájába kopogás nélkül, maximum csak bunkófalván.


Na most lehet engem is lepontozni. :D

2016. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ami tőlem telt megtettem, de szerintem még így is 20% körül lesz csak :(

Köszi a választ :D

2016. okt. 29. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!