Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya oklendezese?

Kiskutya oklendezese?

Figyelt kérdés

sziasztok mivel a multkor hasznos tanacsokat kaptam most is megprobalom itt feltenni a kerdesem.


7hetes kiskutyank 1hete van nalunk teljesen normalisan viselkedik jatszik futkos sokat alszik.

ma viszont ahogy felebredt oklendezni kszdett. nem hanyt. kicsit megszedult de par perc mulva mar teljesen rendben volt ivott vizet es futkodott jatszott velunk

1ora utan elaludt es amikor ujra felkelt mar 2x oklendezett majd 10-15percig teljesen szedult nembirt futkosni stb. nem kert vizet sem

azonnal hivtam a dokit es vittuk utkozben vidzont teljesen feleledt ugralt jatszott megint jobban lett.

mindent elmondtam az orvosnak is, elvileg ez ajulashoz hasonlo allapot es egy ideig kockacukrot kell neki adnom hatha attol jobb lesz, mivrl a nagy meleg rosszat tehet neki (lakasban van es folyton keresi a helyet a hideg padlon aludni)

szoval a doki szerint semmi komoly baja nemlehet jovo heten megyunk megint.


hazajottunk futkosott teljesen aktiv volt majd jott az ebedido es nagyon gyorsan bedobalta a tapot. eves kozben megint oklendezni kezdett. lehet azert mert nagyon gyorsan evett?


tobben is irtak hogy a tapot ha leissza vizzel felfujodhat es szetfesziti a gyomrat?


lehet belcsavarodas?? vagy megint feleslegesen panikolok es ez teljesen normalis kiskutyaknal?

a belcsavarodas jelei (oklendezes nemtalalja a helyet nemtud elhelyezkedni) jellemzo ra viszont eves utan nagyon ritkan szokott csak futkosni. altalaban fel orat alszik utana levisszuk de akkor is csak setalgat vagy ugral.


elvileg a sulya is nagyon jo mindenre reagal stb


most megint alszik remelem marnnemlesz rosszul


van valakinek ezzel tapasztalata? koszonom a valaszokat



2018. jún. 19. 16:28
 1/4 A kérdező kommentje:
egyebkent a dologgal az is osszefugghet hogy tegnap valoszinuleg darabokat nyelt le a labdajabol es azert oklendezik? az elobb vegezte el a dolgat es a kemeny szivacs labda apro darabjait lattam bebne 😣😣😣
2018. jún. 19. 16:34
 2/4 anonim válasza:

Kegyetlenül hülye vagy, bocsi.

Szóval, kockacukrot felejtsd el, mert most kezdted el megölni a saját kutyádat.

Másik, hogy 7 hetesen nálad sem lehetne, az anyja mellett a helye..

Harmadik, teljesen normális, hogy kaja után nyugalomra vágyik és nem arra, hogy futtasd, mint egy idiótát. Pont, hogy ettől kaphat bélcsavarodást.

Negyedik, az öklendezés lehet attól is, hogy hosszú a szőre és esetleg lenyel belőle szálakat.

2018. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem tudom miert akad ki ezen mindenki nem magyarorszagon elunk es itt a legtobb kiskutyat 6hetesen lehet elhozni


fent is irtam hogy eves utan mindig alszik= remelem nem belcsavarodas mert nem szokott utana futkosni stb

2018. jún. 19. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy bélcsavarodás.

Arra mondjuk figyelj, hogy ne legyenek olyan játékai, amit szét tud rágni és le tud nyelni, mert ettől lehet bélelzáródása, amibe bele is pusztulhat.

Első oltását megkapta már legalább?

7 hetesen, 1 oltással, vagy anélkül nem szabad még kivinni olyan helyre, ahol más kutya is megfordul. Védtelen a parvo ellen, amit ha elkap, nem sok esélye van életben maradni.

Az öklendezés egyébként lehet köhögés is. Vagy túlzabalás is okozhatja, de akár relfux is. Figyelni kell, mikor, milyen szituációban jön ez elő, és ha gyakran előfordul, állandósul, komolyabb kivizsgálás is szükséges lehet.

2018. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!