Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták vannak akik...

Mely kutyafajták vannak akik gyakrabban és jobban kötődnek a gazdájukhoz és egy gazdásak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden kutya az ember legjobb barátja, de azért valamennyi különbség van a fajták között.

Pl. a pásztorkutyák sokkal kevesebb foglalkozást, szeretgetés igényelnek mint pl. egy rottweiler.


2018. jún. 19. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az őrző-védő munkakutyák általában ilyenek. A dobermann, német juhász, rottweiler például.
2018. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Ez hülyeség. Minden kutya kötődik a gazdájához, HA az minőségben foglalkozik vele. Egy rottweiler is lehet egy gazdi ölében hempergő mucika, és egy csivava is lehet magának való.

Egyébként lehet meglepő, de az ölebek azok, amik nagyon kötődnek az emberhez.

2018. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én borderem nem hajlandó másnak engedelmeskedmi, főleg ha ott vagyok. Pedig a borderekre kifejezetten mondják hogy feladatmániásak.
2018. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyar pásztor, juhász kutyák jellemzően egygazdásak, és erős a kötödésük a gazdához. Németjuhász szintén ilyen. Fajta jellegűen talán a mudi kötődik legerősebben a gazdájához. Míg pl. a border coliet többgazdásnak szokták jellemezni. De az egyes kutyák nem mindig hozzák a fajtajelleget, sok múlik az adott kutyán és gazdin is.
2018. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!