Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták, akik beleférnek...

Kutyafajták, akik beleférnek egy biciklikosárba?

Figyelt kérdés

Biciklivel járok. Szeretném, ha majd a kutyusom is jöhetne velem, ahová csak lehet.

Kisméretű kutyafajták érdekelnek, de nem a legkisebbek.



2018. máj. 24. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kutyát szeretnél, ami 15 évre fog szólni... ne az legyen a fő nézőpontod, hogy a biciklikosárba beleférjen... Előbb gondold át, hogy te mit is tudsz nyújtani a kutyának és aszerint válassz.


Btw, a menhelyek is tele vannak kutyusokkal, ha abszolút nincs elképzelésed.

2018. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ötleteket várok.

Elég lényeges szempont ez, mivel autóm nincs, a tömegközlekedés rossz. Ha tudom bicóval szállítani jöhet velem munkába és rengeteg helyre. Nagyobb testű kutyával nem tudnék ennyi időt tölteni.

2018. máj. 24. 12:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Nézegetem a menhelyek oldalait, régóta nincs örökbefogadható kistestű kutyus a környéken.
2018. máj. 24. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen menhelyeket nézel, hogy nincs kistestű kutya? Rengeteg gazdátlan kutya van ideiglenes befogadóknál és olyan gazdinál is, aki valamiért nem tudja megtartani. Sokan a szállításban is tudnak segíteni, vagy ha máshogy nem tudod megoldani, kutyamentő közösségekben biztosan találsz valakit aki segít elvinni, ha te nem tudod (bár egyszer azért ki lehet bírni a tömegközlekedést egy 12-15 éves barátságért). Rengetegen hirdetnek a Facebookon, különböző állatmentő honlapokon. Még aki nem keres is talál ilyen hirdetéseket, szóval nehezen hiszem el hogy sehol nem találsz örökbe fogadható kistestű kutyát. (Ha fajtatisztát akarsz, szíved joga, de a szaporítókat légyszi hanyagold).
2018. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kössz az abszolút nem hasznos válaszokat
2018. máj. 24. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kistestű kutya van, amik beleférnek egy biciklikosárba, szerintem azon belül is foglalj álláspontot (rövid-/hosszúszőrű, gyerekszerető, könnyen tartható, stb., mik azok a tulajdonságok, amik szerinted fontosak). Én, mielőtt kutyát vettem volna, évekig bújtam a kutyás könyveket - persze nem azt mondom, hogy te is ezt csináld, csak hogy ne más döntse el helyetted.


Az ölebek jutottak először eszembe, mert ha nincs velük más konkrét célod, akkor tökéletesek, bár nagyrészüknek hosszú a szőre, amit ugye gondozni kell (kb. naponta fésülni), ilyen pl. a máltai selyemkutya, bichonok, griffonok, francia bulldog (személyes kedvenc).

A terrierekkel az a baj, hogy sokat ugatnak, tehát bérelt lakásba nem a legideálisabbak, a kertet pedig felássák. Ilyen pl. a jack russel terrier, westie, yorkie.

A tacskók, spánielek pedig vadászkutyák. Nyilván tarthatod őket akkor is, ha nem fogsz velük vadászni járni, csak az ő esetükben nagyobb mozgásigénnyel kell számolni. Az angol cocker spániel például gyönyörű.


Ha eldöntöd, hogy nagyjából milyen tulajdonságokat keresel egy kutyában, és milyen szükségeit tudod kielégíteni, leszűkíti kicsit a kört. Vagy ha egyszerűen szimpátia alapján kitalálsz pár tulajdonságot.

2018. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszonylag nyugis, kedves, emberbarát, könnyen nevelhető és nagyon okos kutyát szeretnél, akkor ajánlom az uszkárt (törpe v. közép), illetve a cavalier king charles spánielt.

Mind a kettő nagyon szeret a gazdájával lenni, könnyebben nevelhető és lefárasztható, mint pl. egy terrier, és szeretik az emberi társaságot, nemcsak a gazdáét. Boldogok lesznek, ha sok időt tölthetnek veled.

2018. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

696 kistestű kutyus várja gazdáját

[link]

2018. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!