Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap a németjuhász...

Miért harap a németjuhász kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos kutyank

En kertem es ugy volt hogy en leszek a gazdija de nem jott ossze

Nem vagyok falkavezer es nem hallgat ram de most nem ezert vagyok itt

Hogyan szoktassam le arrol hogy felugorjon es azaltal megharapjon?



2018. jún. 21. 22:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!😊
2018. jún. 22. 10:01
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Éles kiáltás, játék félbehagyása, erős szidás. Ezek az általános technikák. Esetleg kend be vajjal a kezedet, hogy ne harapja hanem nyalogassa. Ezt egy NJ-nél még nem próbáltam, de pl. Labradornál bejött.

Amúgy meg ha nem boldogulsz vele, el kell menni egy kutyasuliba, mert egy 3 hónapos kölyök még bármerre alakítható, mindegy milyen fajta.

Két Német Juhász sem lehet egyforma. Lehet kifogtál egy pörgősebb munkavonalas egyedet, főleg ha nem tenyésztőtől vásároltad.

Tehát hiába volt már ilyen kutyád a fajta alap tulajdonságain kívül mindegyik egyéniség.

2018. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Te kérted és úgy volt hogy te leszel a gazdája de nem jött össze? Hogyhogy nem jött össze? Akkor most ki a gazdája?

Nehogy már ennyiből lemondj a kutyáról, ezek még a legalapabb gondok és most kell következetesnek lenni vele mert később a fejedre nő és tényleg vad és kontrollálhatatlan lesz.

És miért nem viszed el kutyasuliba? Azzal tennél a legjobbat mert szemmel láthatóan nem értesz a kutyaneveléshez. De még arra se veszed a fáradtságot hogy legalább utánaolvass, nézz videókat, ugyanis tele van az internet nagyon hasznos anyagokkal, csak az akarat hiányzik...

2018. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Milyen akarat.?

Értek a kutyákhoz!!

Nem ő a legelső kutyám

Volt már Alaszkai malamut

Rottweiler Tacskó Ónémetjuhász és most ő

Az hogy nem engem fogadott el hanem a tesómat!!!!

2018. jún. 22. 12:05
 15/22 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján gyerek vagy, ennyi kutya pedig felnőttnél se lenne túl jó dolog hogy megfordult már alattad (egy kutya 15 évig él, ha ennyi volt egyik se érhette meg a szépkorúságot...). Ha meg gyerek vagy max egy háztartásban éltél ezekkel a kutyákkal, de nem a te kutyáid voltak, hanem a szüleidé. Attól mert tesódhoz is kötődik nem azt jelenti hogy ő a gazdája, alapból meg egy családban a kutya általában mindenkihez kötődik. Te foglalkozz vele sokat és hiába hízeleg másnak is, attól még te vagy a gazdája. Alapból nem érted ezt az egész helyzetet, ezért nem értesz a kutyákhoz. Attól mert láttál már kutyát nem értesz hozzájuk ha ezeket nem tudod.
2018. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Egyrészt fajtától függ h hány évig él

És neked a 24 gyerek??

Neharagudj de értek a kutyákhoz, és nem az hogy kötődik a tesómhoz! Őt fogadta el gazdiként!!! Azt csak látom! És állatorvosként nem értek hozzà mi.?

2018. jún. 22. 16:58
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

Hagyjuk már! 24 évesen hogy lennél már állatorvos? Én állatorvosi egyetemre járok, és az a véleményem, hogy egy hozzád hasonló "képességű" ember 6 év alatt nem igen végzi el ezt a szakot.

A másik meg, hogy mi az hogy a kutya dönti el hogy ki a gazdája? Ez nevetséges, már ne haragudj..


Már csak azért is nem lehetsz állatorvos, mert az egyetemen már 2. Évben megtanultuk az állatokkal való bánásmód alapjait, szóval nem létezik hogy ennyire hozzá nem értő lennél ilyen mennyiségű "szakmai tudás"mellett.

2018. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezen dejót nevettem, még hogy 24 éves, még hogy állatorvos.... Az írásod alapján leginkább 12 vagy, és még az írás és fogalmazás se megy... Az az embertípus akit fel se vesznek egy állatorvosi egyetemre. A másik meg hogy 24 évesen nehezen lehetsz praktizáló állatorvos, ha 6 évet kell az egyetemen elvégezz és utána még ha jól tudom praxissal rendelkező orvos mellett is el kell tölts néhány évet, de mindegy. Jó lenne ha befejeznéd a kamuzást. Inkább fogadd el hogy nem értesz a kutyához és nagyon sürgősen tanulj a témáról.
2018. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy már is külön állatorvos vagyok

Úgy kb 8 hete végeztem a sulival

Még csak vagyok itthon

Nem kamuzok

Fogalmazásom.?

Ne haragudj de nem vagyok olyan jó a telefonok hasznalatában mert egész nap nem előtte ülök

Nekem áttváltja a szavakat!

Igazad van 6 évet

18 éves koromban egy felkészítő sulival végesztem

Évekig nem láttam a családomat

Feláldoztam mindent azért hogy állatokkal tudjak foglalkozni

Nos 18 éves koromban végeztem

Utána 6 éven keresztül szintén suliban voltam és nem rég végeztem! Honnan tudod hogy en milyen ember vagyok.??

2018. jún. 22. 20:11
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha a kutya dönthet abban, hogy kire hallgat és kire nem, ott már gondok vannak. És mi az, hogy mást választott gazdájának? Könyörgöm, pár hete van nálatok, és te máris lemondasz róla?


Ha annyira értesz a neveléshez, hogyhogy nem tudsz egy ilyen alap problémát sem megoldani? Valóban elég kamuszagú az egész...

2018. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!