Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a kutyám nem enged be senkit, akkor sem ha ott vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig pórázra teszem és úgy engedem be az illetőt, hogy a kutya ne lássa. De ha meglátja, akkor elkezd ugatni. Egy idő után megbékél, de nem annyira, hogy ellehessen engedni. A parancsokra hallgatni szokott általában, ha nem ugatja, akkor meg is szoktam dicsérni, ha ugatja, akkor elviszem oda ahol nem látja, valamint leszidom (nem ütöm meg, csak ha nagyon de nsgyon nem bír magával a seggére rácsapok, de nem igazán kell ezt alkalmazni).

Kb. 8 hónapos német juhászról van szó.



2018. jún. 20. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldod a szitut, hanem kiveszed belőle a kutyát= "elviszem, hogy ne lássa."


Ez ilyen gyakorolni, gyakorolni. Nem gond az, hogy jelez, sőt...


A gond az, hogy nem tudod letiltani,hogy már ott vagy átvetted a feladatot.


Kutyasuli?

2018. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Azt tenném még hozzá, ha egy-egy emberke gyakran jár hozzátok, célszerű megbarátkoznia a kutyával, ill egymással.

2018. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljesen rosszul neveled és szocializálod. Eleve a pórázzal, elhúzással azt tanítod, hogy még jobban őrjöngjön. Pláne nem is oldod meg ezt a gondot, hanem csak kikerülöd. És gondolom más helyzetekben sem hallgat rád megfelelően. Kezd el normálisan nevelni! 8 hónaposan még kölyöknek kellene lennie, akkor szoktak ennyire korán érni a kutyák, ha a gazda gyenge és következetlen.
2018. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem megfelelően neveled.

Szocializálni kellene a kutyát.

2018. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak otthon ilyen. Az utcán eltudok sétálni vele báki mellett, rá se mordul. Sokszor mögöttem jön, nem húz.

Ha gyakran jár ide valaki, akkor beengedi, de ismeretleneket nem.

Van itt egy kutyasuli, majd elviszem, de még most érettségiztem, ma kapom meg a bizit és remélhetőleg sikerült. :D Utána tudok dolgizni és betudom iratni vhova. :)

De addig is nincs vmi ötletetek?

Annyi biztos, hogy tartja sokszor a távolságot emberektől, de egyre jobban közeledik feléjük és sokszor. Régen az utcán is ugatott, de bevezettem azt, hogy ha megyek futni, akkor jön ő is, azóta szépen megszűnt az utcai ugatásos probléma.

2018. jún. 20. 16:40
 6/12 anonim ***** válasza:

"Annyi biztos, hogy tartja sokszor a távolságot emberektől"

Nem őrzés miatt ugatja az idegeneket.

Bizonytalan, tart az emberektől.

Az utcán már rájött, nincs mitől tartania. Otthon pedig neked kellene az első ilyen megnyilvánulástól kezdve letiltani az ugatásról. Meg kell tanulnia, ha te ott vagy, te fogod eldönteni, ki jön be. Neki azzal semmi dolga.Nem kell elvárni azonnal, hogy haverkodjon bárkivel, aki bemegy, de csendben kell maradnia.

Meg kell tanulnia a nem szó jelentését. Amikor nem akar elhallgatni, nem el kell vinned, hanem el kell küldened a helyére pl. Addig tolni, amíg el nem megy és csendben marad.

2018. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Megpróbálom. :)
2018. jún. 21. 11:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Èn azon is elgondolkodnék,hogy a kutyád tisztában van-e a 'falkában' elfoglalt helyével. Te vagy a falkavezér,vagy magát tartja annak..
2018. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hónapok óta foglalkozok azzal, hog megerősítsem ezt benne, hogy én vagyok a vezér. Fogalmam sincs, hogy van-e valamilyen teszt, amivel ezt megtudom állapítani.

Csak a reakcióiból próbálok következtetni.

2018. jún. 22. 12:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy ezért van, nákunk ez is volt a gond,azért ez jutott eszembe.


Ha még nem próbáltad, érdemes olyan módon is erősíteni a családban elfoglalt helyzetedet, hogy bizonyos helyzetekben a kutya nem mehet elötteted. Nálunk például kapun,ajtón stb.csak én mehetek elöl. A kapuhoz is ha megyek,a kutyák csak a hátam mögött jöhetnek. Ha elém megy,visszaküldöm. Egy 7 éves foxim van meg egy 2 éves akitám. Mindig bepróbálkoznak időről-időre:D az akitát többször földre is kellett vinni,mire 'megadta' magát, nagyon domináns jellemű lélek:D de ha következetes vagy,előbb-utóbb megtérül:)


Sok sikert,#8-as voltam

2018. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!