Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen németjuhász kutyát...

Ilyen németjuhász kutyát lehet valahol venni vagy ezeket nem tenyésztik csak 'véletlenek'?

Figyelt kérdés

Ha jól olvastam hosszú szőrű és májva színű keresztezése, de nem találtam sehol olyan kennelt ahol ilyen kutyákat tenyésztenek.. esetleg környező országokban valahol? És mennyibe kerülnek?

[link]


2018. jún. 22. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben egyet értek, de azért ne menjünk el durva irányokban.

Látta már az Ázsiaiak mit tekintenek Német Juhásznak? Mert egy borzadály.... ők is igen lazán értelmezték a sztenderdet. Szóval persze, változik a világ, és változnak az elvárások igények is, csak ne deformáljuk el a fajtát.

A Német Juhász munkakutya. Véleményem az, hogy maradjon is meg munka kutyának, ne a szín és ne a kirívó különlegességek legyenek a fő szempontok, hanem a használhatóság, az ideg rendszer, és az egészség.

2018. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az amcsiknak is bizarr elvárásuk van az nj küllemében.

Valóban munkakutya az nj. Viszont nagyon nagy részük családban él. Kell a családi kutyának is remek idegrendszer, egészség, használhatóság. Ezeknek a képességeknek semmi közük a színhez.

Hogy az ordasok, feketék nagyobb létszámban sportolnak, élesben dolgoznak, annak csakis az az oka, hogy a rajzosokat tenyésztőknek leginkább a küllem az elsődleges. A "színeseknek" pedig a küllem, szín másodlagos.

Amíg a szín csak a külsőben tér el a standardtól,nem kellene égbekiáltó bűnnek felróni.

2018. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem égbekiáltó bőn, sőt. Ha kiváló ideg rendszerűek, szuper családi kutyák lesznek, és legyen velük boldog a gazdi és a kutya is a szuper családjában. Mert nem ő tehet róla hogy nem fér a sztenderbe. DE az viszont bosszant, hogy valaki divatból, szándékosan gyártja ezeket a színhibákat, és törzskönyv nélkül, elit törzskönyves munka kutyás áron árulja őket. Na az már szerintem nem tisztességes.
2018. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Héten volt egy ilyen színű vendégünk husky német juhász mix,mentettek 5 baba kutyát vmi cigánysorról, 2 lett ilyen színű a többi inkább a huskyra hajazott a lány szerint aki ebből a mentett alomból örökbe fogadott egy kölyköt. Jó nagy kutya lett belőle, de dettó úgy nézett ki mint a linkelt képen.


Szóval én azt ajánlom mivel ez úgy sem elismert szín,hogy nézegesd a menhelyek oldalát fogsz hasonló mixeket találni ;)

2018. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Már nem azért, de neked most a kutya színe a legfontosabb? Mert ha igen, inkább ne vegyél kutyát. Az még talán egy dolog, hogy vki ragaszkodik egy fajtához, de miért jó egy túltenyésztett kutya? Miért nem jó egy standard németjuhász? Fog az ugyanúgy szeretni!
2018. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: had döntsem már el én milyen kutyát szeretnék :) Volt már nekem életem során rengeteg fajtiszta és még több keverék kutyám (utcáról mentettek). Most is van mindkettőből egy és imádom őket, pedig az egyik "csak egyszerű fekete keverék"..

Most ebbe a típusba szerettem bele, és nem túltenyésztett hanem színhibás.

Köszönöm egyébként mindenkinek a válaszokat! :) Nem tenyésztés céljából akarok ilyen kutyust hanem társnak.

2018. júl. 20. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!