Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápra váltsak, ha azt...

Milyen tápra váltsak, ha azt szeretném, hogy hízzon a kölyökkutyám és hol érdemes tápot venni?

Figyelt kérdés

3 hónapos kölyökkutyám (nagytestű lesz, kb. 24-29kg) nagyon sovány, kilátszik a csípőcsontja, könnyen tapintható a bordája, gerince, ami szerintem ilyen kicsi korban nagyon veszélyes. Az állatorvos szerint ez nem probléma, azért ilyen, mert növésben van, nem kórosan sovány, de a tenyésztő (ő nem látta élőben, csak kép alapján) ezzel ellentétben azt mondta, hogy hizlaljam kicsit és emeljem az adagját. Két hete felemeltem az adagját (napi 3x 3 marék, kb. 300g) egy picit hízott is tőle, de még mindig látszódnak a csontjai. Rendesen kapott féreghajtót, jókedvű, egy kis hiperaktív energiabomba, a széklete rendben, bár elég gyakori (napi 5-6x), ezért gondoltam, hogy a mostani táp nem megfelelő neki, túl hamar átmegy rajta.

Jelenleg azt eszi, amit a tenyésztőnél is: [link] ami kis tájékozódásom alapján nem a legszuperebb táp, mert csak csirkehús van benne, ezért is gondoltam, hogy ha még igaza is van az állatorvosnak és nem vészesen sovány akkor sem okozok kárt vele, ha ezt leváltom valami jobb minőségűre.

Olyan tápot keresek ami max. 1500-1600ft/kg és a napi etetési költsége kijön kb. 600-800ft-ból. Kérlek azt is írjátok meg, hogy honnan érdemes rendelni, ti honnan rendelitek, mert ahogy néztem nagyon eltérő árak vannak.

Néztem a BARF-ot is, próbálok tájékozódni, de egyrészt sajnos borzasztóan szétszórt ember vagyok, nem hiszem, hogy minden étkezésnél pontosan ki tudnám számolni, hogy miből hány %-ot kapjon, mindig legyen itthon minden, amire szükség van (magamnak se nagyon szoktam vásárolni vagy komolyabb ételt készíteni, szinte kizárólag mikróban készíthető ételeken élek), és félek, hogy ha elrontom, akkor visszafordíthatatlan kárt okozok a fejlődésében, másrészt a konyhám se túl felszerelt, csak egy kis fagyasztóm van, így nem tudnék hetekre betárazni sem. Tudom ez mind csak kifogásnak tűnik, de nekem tényleg hatalmas könnyebbséget jelentene a száraztáp és ezért hajlandó vagyok inkább minőségi tápért többet fizetni, de ha szerintetek csak a Barf lehet megoldás, akkor természetesen képes vagyok a kutyám igényeihez alkalmazkodni.

A táp mellé szoktam adni főtt tojást, natúr joghurtot, sajtot, túrót, sárgarépát, boltban kapható 100%-os szárított marhahúst, nem tudom, hogy ezeknek mennyire van értelme vagy, hogy mit adjak még, amitől hízhat is.

Nagyon szépen köszönöm, hogy végigolvastad és a javaslatokat is, rettentő nagy segítséget jelent minden válasz, tényleg aggódok a kiskutyámért.



2018. jún. 23. 02:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2018. jún. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A kutya akkor fog hízni, ha azt eheti, amit szeret.
2018. jún. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dog és hasonló fajták esetében mivel a csontjai nagyon hirtelen nőnek nagyon nagyra, a vázrendszer kímélése érdekében tudatosan soványan tartják a kutyát. Minden plusz deka terheli az ízületeket, pedig nagy a terhelés rajta amúgy is.


Tehát ne erőltesd a hízást amíg nő, viszont porc-és csonterősítőt érdemes adni neki.

2018. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Képet nem tudsz feltenni róla?

Jobb, ha soványan van tartva egyébként, míg fejlődik. Az állatorvosra hallgass elsősorban.

Jó minőségű tápok pl. a Taste of the Wild, Real Nature, Acana stb.

Én míg táppal etettem, a petissimo-ról rendeltem általában.

2018. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem dog lesz ha a felnőtt súlya kb 24-29 kg.

Rengeteg jó táp van. Én real nature wildernessel etetek. Ezen kívül a platinummal vannak jó tapasztalataim. A barfot csak azért nem ajánlom mert ott nagyon utana kell nézi a dolgoknak és ha alapvetően a táp beválik akkor nem indokolt a váltás.

2018. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hízlalni. Nem lesz kistestű kutya, így minden plusz deka is rengeteg terhet jelent az ízületeire most. Untig elég lesz felnőttként erősíteni rajta.
2018. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosnak hidjél. Teljesen jó a táp amit kap. Mivel 3x kap enni nyilván többször lesz széklet is. Egy konyhai mérleggel egyszer megmérheted, hogy ne csak saccolni kelljen hány gramm a táp amit kap.

Hízni majd 6-8 hónapos kora körül fog elkezdeni. Addig inkább nő. Ízületerősítőt viszont jólenne ha kapna a táp mellé pl. Luposan.

2018. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, lehet kicsit félreérthető voltam, nem szeretném ha kövér lenne, csak hogy olyan jó súlyban legyen, ne álljanak ki a csontjai. Az összes ilyen korú kölyökkutya, amit láttam mind sokkal "dundibb" volt, mint felnőtt korában lesz (még a vizsla is, pedig az is egy kifejezetten kecses kutya felnőttként), hozzájuk képest az enyém nagyon vékonynak tűnik. Azért nem akarok az állatorvosra hallgatni, mert ő még a fajtát sem ismerte fel, ír szetter a kutyus és ő spánielnek nézte, ezért valószínűleg azt sem nagyon tudja, hogy ilyen korban milyen súlyban kell lennie, míg a tenyésztő 20 éve foglalkozik ezzel a fajtával, nem egy kölyköt nevelt fel, akikből mind gyönyörű kutyák lettek, ezért ilyen kérdésben az ő tapasztalatában jobban bízom.


Megnézem a javasolt tápokat, összetételt tekintve ezek mind jobbak, mint amit most eszik a kutyus, ugye? Mert akkor igazából hizlalástól függetlenül érdemesnek tartom a váltást.


A táplálékkiegészítőről esetleg egy linket tudnátok csatolni, mert most rákerestem a Luposanra, de abból is annyi félét találtam, nem tudok dönteni, hogy melyik lenne jó. A tenyésztő szerint elég 6-7 hónapos kortól adni neki ízületvédő kiegészítőket, 1 éves korától pedig olyat, ami a szőrére jó, de ha ti azt javasoljátok, hogy már most kapjon, akkor inkább adok neki, ezzel is úgy vagyok, hogy ártani nem árthat.

Köszönöm a sok segítséget és bocsi ha félreérthető volt a kérdésem.

2018. jún. 23. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj soványan tartani, a növekedés miatt, mert az ízületeknek mindem gramm plusz probléma. Ha megerősödtek a csontok, porcok, hízhat.

Esetleg a tapanyaghasznosításnak lehet utanavizsgálódni, és majd ne hizlald, hanem izmosítsd. Ez lassabb, de joob a kutya szempontjából.



Ha szétszórtnak ismered magad, akkor a Barf nem hinném hogy neked való lenne.

Fajtának megfelelően keress tápot, mert ol. az enyémnek alacsony fehérjetartalmút kellett adnom 6 hós koráig.

2018. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első körben válts orvost.

Kölyökkutyát pedig ne hízlalj, nem tesz jót a túlsúly. Nem kell cuki gombócnak lennie.

2018. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!