Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztőknek még szabad...

A tenyésztőknek még szabad fülvágást alkalmazni?

Figyelt kérdés
Egy argentin dogot szeretnék de nem tudom hogy a tenyésztönél lehet ezt külön kérni? Vagy alapból így adja hobbi célra a kölyköket, és ezt nem kell kérni, mert egy 2018 képen láttam hogy így van kirakva egy kölyök hogy fülvágot szóval ezt a tenyésztönél lehet?

#kutya #kennel #dog #tenyésztő #fülvágás #argentin dog #kutyatenyésztö #argentin dog tenyésztő
2018. jún. 23. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Bizonyos fajtáknál a standard előrírja, hogy kupírozzuk. Mivel az argentín dognál is így van, véleményem szerint lehetséges a fülvágás. Egyébként a kutyáknak a felálló fül a természetes állásuk, szerintem semmi gond nincs vele.
2018. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ☺️
2018. jún. 23. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Már nem lehet. A 2017-es új állatvédelmi törvény megszűntette ennek a gyakorlatnak a legalitását. Addig valóban voltak fajták,amiknek a standardjában szerepelt a kurtított fül /farok. Az újntörvény óta azonban semmilyen ilyen beavatkozás nem végezhető esztétikai céllal. (Ha pl. egészségügyi oka van pl. faroktörés, akkor lehet)

Az más kérdés,hogy sok állatorvos megfelelő összegért hajlandó megcsinálni.

2018. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem járok kiállításra, tehát nem tudom, hogy van Magyarországon, de annyit tennék hozzá, hogy sok országban kurtított fülű/farkú kutyát nem lehet felvezetni kiállításon...

Tehát ha komolyabb céljaid vannak a kutyával, kiállítás, tenyésztés, akkor ez gondot jelenthet.

2018. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
NEM lehet vágni a kutyák fülét, sőt, tilos. Akármilyen "tenyésztő" akár rád sózni vágott fülű kiskutyát, az törvénysértést követ el.
2018. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!