Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól kijön a Golden Retriever...

Jól kijön a Golden Retriever és a Bernipásztor?

Figyelt kérdés

A Goldi 4 éves kan .

Találtam egy nagyon aranyos 6 hetes Bernipásztor szuka kölyköt.Jól kijönnének egymással?

Aki esetleg tapasztalt, kérlek írja le válaszát , és tapasztalatait. Előre is nagyon köszönöm!



2018. jún. 24. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ugye nem egy hat hetes kölyköt akarsz elhozni?!
2018. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A kölyköket 8 hetes korukban lehet elhozni mert a 6 és 8 hetes koruk között van az az időszak amikor a kölykök egymással játszanak. Ez nem tűnik olyan fontos időszaknak de igazából igen fontos mert ilyenkor játék közben egymást harapdálják. Mikor a játszótársa nyüszít a harapástól rájön hogy ez fáj a másiknak és ezentúl csak védelemből/félelemből harap. Lehet hogy ez nem tetszik majd a goldinak mert a berninek ez így kimaradt de ezt megtudjátok oldani.


A kérdésedre válaszolva a kutyák falka(/társas)állatok, a goldi családkedvelő, barátságos, kedves és játékos állat, a berni pásztor pedig barátságos állat úgyhogy szerintem megtudják szokni egymást. Persze ez egyedekként külöbözhet de ez a vérükben van.

2018. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
A két fajt ég és föld, de nem ismerjük a kutyákat, ezt neked kéne látnod.
2018. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

" Mikor a játszótársa nyüszít a harapástól rájön hogy ez fáj a másiknak és ezentúl csak védelemből/félelemből harap"

Ez így, ebben a formában nem igaz.

2018. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszömöm a válaszokat! Az első , és a második válaszolónak üzenem , hogy a Golden Retrieveremet is 6 hetesen hoztuk el és semmi ilyen gond nincs vele!
2018. jún. 24. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Az állatvédelmi törvény szabályozza ezt, 8 hetes korban szabad elhozni leghamarabb a kölyköt. Ha a tenyésztő ennél hamarabb odaadja a kölyköt, akkor egyrészt törvényt sért, másrészt valószínűleg másban sem a kutyák érdeke az első neki - ergo ilyen helyről nem választunk magunknak 10-15 évre barátot, társat.
2018. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor valószínűleg a Goldent sem tenyésztőtől vettétek, hiszen 8 hetes koruk előtt tiltja a törvény, hogy elválasszák az anyjuk mellől. A szaporítók heppje mostanában elpasszolni már 6 hetes korukban őket. Nem eggyel találkoztam ilyennel sajnos.

Az előttem válaszolók teljesen jól írták le a dolgokat. Fogadd meg a tanácsukat, és KÖNYÖRGÖM ne vegyél szaporítótól!

2018. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy jönnek ki egymással, hogy hogyan vannak nevelve, szocializálva.

A goldit neked kellene legjobban ismerned, hogyan viselkedik más kutyákkal, kölykökkel, ezért erre a kérdésre neked kell tudnod a választ.


Fontos lenne, hogy olvasd el, mi a különbség tenyésztő és szaporító között, és hogy miért lenne fontos, hogy ne utóbbitól vegyél kutyát. Pláne nagytestű, diszpláziára hajlamos fajtát.

2018. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Nos , én egy tenyésztőtől , ismétlem tenyésztőtől vettem 6 hetesen a kutyusomat , akit mellesleg konkrétan imádunk és , igen törődök azzal a ténnyel hogy 10-15 évig kell róla gondoskodnom , és igen már többször is sírtam amiatt hogy mi lesz ha már nem lesz! És a TENYÉSZTŐ akitől vettem a kutyusomat , kutyaversenyekre hordják , az apja és az anja egyaránt tündéri , ápolt tiszta kutyus . Ráadásul a TENYÉSZTŐ akitől vettünk nem hinném hogy 2 gyerek mellett ilyen ,,pejnahajder'' lenne. Szeretve vannak náluk is a kutyusok , ők és mi egyaránt mindent megteszünk a kutyáink egészségéért , boldogságáért
2018. jún. 25. 09:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből van a goldi?
2018. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!